Test redakcyjny pieluch jednorazowych do kąpieli Pampers Splashers
fot. Milena Oszczepalińska

Testujemy Pampers Splashers: idealne do kąpieli!

Jakie powinny być jednorazowe pieluchomajtki kąpielowe? Oczywiście nieprzeciekające i wygodne. Czy właśnie taki jest nowy produkt marki Pampers? Postanowiłam to sprawdzić. Zobaczcie, jaki jest wynik mojego testu!
Milena Oszczepalińska
Test redakcyjny pieluch jednorazowych do kąpieli Pampers Splashers
fot. Milena Oszczepalińska
Jestem mamą 22 miesięcznej przyszłej mistrzyni olimpijskiej w pływaniu – tak myślę, kiedy patrzę, jak córka chętnie pluska się w wodzie niczym mała rybka. Ponieważ nie jest jeszcze odpieluchowana, zawsze, gdy jesteśmy na basenie, nad morzem czy nawet w przydomowym baseniku ogrodowym, zakładam jej pieluszkę kąpielową. Kiedy więc dostałam propozycję przetestowania pieluchomajtek Pampers Splashers, z chęcią podjęłam się tego zadania. Córka w swojej ponad rocznej karierze pływackiej nosiła już różne pieluchy do pływania (z lepszym lub gorszym skutkiem) i byłam ciekawa, czy nowy produkt marki Pampers spełni nasze (moje i córki) wymagania (przyznam, że czasami uzyskanie naszego wspólnego zadowolenia jest bardzo trudne).

Producent pieluchomajtek Pampers Splashers zapewnia, że pasują one jak strój kąpielowy i chronią jak Pampers. Czy jest tak rzeczywiście? Sprawdźcie wyniki mojego testu!

Test pieluszek jednorazowych do kąpieli Pampers Splashers

Przed przystąpieniem do testowania pieluchomajtek Pampers Splashers miałam spore oczekiwania. Szukałam właśnie takiego produktu, który będzie jednocześnie wygodny dla dziecka i zapewniający odpowiednią higienę wody. Dotychczas zdarzało mi się nieraz zobaczyć, jak córka stała już w pieluszce kąpielowej i nagle zaczynała robić siusiu i było widać, jak leci ono ciurkiem na podłogę… Niektóre pieluchy do pływania najwyraźniej nie są wyposażone w żadną ochronę przed przeciekaniem (wiedzieliście o tym? Ja za pierwszym razem byłam mocno zdziwiona).

Z drugiej strony nieco się obawiałam, czy będą one wystarczająco miękkie i miłe w dotyku, bo jeśli nie, test w ogóle się nie uda. Córka jest obecnie na etapie, że wszystko ją kłuje i naprawdę czasami ledwie wyczuwalna metka czy nitka sprawia jej duży dyskomfort (a chyba wiecie, jak dwulatki reagują na wszelkie niedogodności?). Ostatecznie podjęłam próbę, nalałam wody do baseniku ogrodowego, założyłam córce majteczki kąpielowe i okazało się, że mój strach był trochę na wyrost. Pieluchomajtki Pampers Splashers są mięciutkie, nic nie wbija się w skórę dziecka, gumeczki nie mają żadnych sztywnych nitek. Uff, mogłam więc przejść do testowania.
Kiedy córka bawiła się w najlepsze w basenie, zauważyłam, że pieluchomajtki:
  • bardzo dobrze przylegają do ciała – nie odstawały ani na pleckach, ani przy nóżkach, a jednocześnie nie powodowały żadnych odciśnięć. Córka czuła się w nich po prostu komfortowo i chyba zupełnie ich na sobie nie czuła;
  • nie nasiąkają wodą – przyznam, że zdarzyło mi się raz włożyć córkę do basenu w zwykłej pieluszce i dosłownie po chwili stała się ogromna, napęczniała i ciężka. Wtedy zrozumiałam, po co są specjalne pieluchomajtki do pływania… Teraz w baseniku Pampers Splashers był cały czas lekki i cieniutki.Postanowiłam też sama nieco zbadać produkt. Producent informuje, że pieluchomajtki Pampers Splashers wyposażone są w podwójną ochronę przed przeciekaniem Dual Leak-Guard Barriers (nazwa nie była dla mnie aż tak istotna). No dobrze, ale jak sprawdzić, czy zawartość nie przecieka, jak nie wiem, czy dziecko w ogóle zrobiło siusiu. Nalałam nieco wody do szklanki i wlałam ją do środka pieluchomajtek. I bardzo mile się zaskoczyłam!  Cała woda od razu wsiąkła w specjalną wkładkę zatrzymującą wilgoć, nic nie wylało się bokiem, a na zewnątrz pieluszka była całkiem sucha. O to mi właśnie chodziło! Pieluchomajtki Pampers Splashers zdały test, który oblewały wcześniejsze pieluszki jednorazowe do pływania. Dodatkowo wisienką na torcie produktu od Pampers jest bardzo przyjemny, delikatny zapach pieluchomajtek.

Jak oceniam nowe pieluchomajtki Pampers Splashers?

Ta nowość od Pampers naprawdę mile mnie zaskoczyła. Pieluchomajtki kąpielowe Pampers Splashers są nie tylko wygodne dla dziecka (nie powiem, jak długo córka pluskała się w baseniku i z jakim trudem musiałam ją stamtąd wyciągać), lecz także (co bardzo istotne!) stanowią doskonałą ochronę przed przeciekaniem, a przy tym nie pęcznieją. Jestem bardzo zadowolona, że mogłam je przetestować i z czystym sumieniem polecam je wszystkim młodym mamom dla swoich dzieci. Pieluchomajtki są dostępne w 3 rozmiarach w zależności od wagi dziecka.
 
Nas pieluchomajtki Pampers Splashers zadowoliły tak bardzo, że po kilku dniach postanowiłyśmy przetestować je również na głębokiej wodzie (czyt. w basenie w aquaparku). Takie testy to prawdziwa przyjemność!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy