karmienie piersią
fot. ONS

Piersi po karmieniu NIE są idealne – zobacz, która celebrytka nie wstydzi się

Karmienie piersią swojego dziecka, to jeden z najpiękniejszych momentów macierzyństwa. Nie ma co jednak ukrywać, biust nasz dostaje wtedy w kość. Modelka Chrissy Teigen podzieliła się widokiem swojego. Też masz taki problem?
Agnieszka Majchrzak
karmienie piersią
fot. ONS
Chrissy Teigen to amerykańska modelka Sports Illustrated i żona muzyka Johna Legenda. W 2016 roku urodziła dzięki metodzie in vitro córeczkę Lunę. Teigen karmiła ją piersią i jak pewnie wiele z nas nie raz miała problem, czy przystawiać maleństwo do obu piersi, czy też stosować zasadę jedno karmienie, jedna pierś.

Jedna pierś to za mało

Teigen wybrała tę drugą metodę i nie ukrywa teraz, że żałuje decyzji. Jej biust uległ zdeformowaniu. Na Snapchacie opublikowała zdjęcie z wymownym podpisem: "Widok z góry. Naprawdę powinnam była karmić z obu piersi". Na fotografii widać obie piersi, przy czym lewa jest większa od prawej.

Teigen tym wpisem zachęciła do dyskusji na temat prawidłowości karmienia piersią. Bo jak się okazuje, to co wydaje się oczywiste, że dziecko podczas jednego karmienia powinno wypić mleko z obu piersi, w praktyce jest często trudne do osiągnięcia.
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Dwie piersi=tłuste mleko

Do dyskusji włączyła się La Leche League, międzynarodowa organizacja wspierająca karmienie piersią. Według jej zaleceń dziecko powinno wypijać mleko najpierw do końca z jednej piersi, zanim przejdzie do drugiej. To daje gwarancję, że dzidziuś otrzyma największą liczbę wartości odżywczych w pokarmie. Jeżeli okazałoby się, że maluszek jest już najedzony i nie ma siły na pełne opróżnienie pokarmu  z drugiej piersi, to następne karmienie zaczynamy właśnie od tej "niedokończonej" piersi.

Organizacja przestrzega, że jeżeli mama dzieli czas karmienia na równo po połowie na obie piersi, to może to skutkować tym, że dzidziuś wypije głównie mleko o niskiej zawartości tłuszczu, gdyż pokarm bogatszy w składniki pojawia się dopiero po jakimś czasie ssania. 

Tak więc karmienie z obu piersi to nie tylko korzyści dla dziecka, ale też i nasz biust lepiej znosi ten czas. W ten sposób na pewno mamy większe szanse zachować jego symetryczny wygląd. 

Chrissy Teigen właśnie miesiąc temu poinformowała, że wraz mężem spodziewają się drugiego dzidziusia. Szczęściara - oprócz fantastycznej nowiny, ma więc okazję, aby w sposób naturalny wyrównać różnice w wielkości piersi.

A wy jak karmicie swoje maleństwa? Podzielcie się swoimi sposobami w komentarzach?

Źródło: the Bump

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy