GRY
 
 

Mamo, tato, dlaczego mi to zrobiliście?! Ta minka mówi wszystko!

Wychowanie dziecka składa się z dziesiątek "pierwszych razów". Poza pierwszym uśmiechem, pierwszym słowem i pierwszymi kroczkami, bardzo ważna jest pierwsza kąpiel.

Pierwsza kąpiel noworodka to wyjątkowe doświadczenie
fot. Reddit/forfunstuff
Pierwsza kąpiel malca to ogromny krok w rodzicielstwie i ogromny... strach. Nie tylko rodzica (co jest oczywiste!), ale także dziecka. W pewnym momencie ekscytacja może przeplatać się z niepewnością i poczuciem winy. Tym bardziej, gdy patrzymy na minkę tej małej istotki...
 
First bath time! That look of betrayal. from funny


Użytkownik forfunstuff umieścił w serwisie internetowym Reddit zdjęcie uroczego noworodka z podpisem "Czas na pierwszą kąpiel! Mina zdradzonego". Dzięki tej mince śmiało możemy postawić tezę, że jak dotąd nie było to najlepsze doświadczenie maluszka.

Dla malca, który jeszcze nie pluska wodą i nie bawi się mnóstwem kolorowych zabawek podczas kąpieli, na pewno jest to stresujący moment. Są dzieci, które pomimo tego potrafią odprężyć się podczas, nawet na tyle, żeby zasnąć – ten maluch z pewnością do nich nie należy!

Nas to zdjęcie bardzo rozbawiło, ale i rozczuliło. Mamy nadzieję, że kolejna kąpiel nie była już taką traumą!

A jak Wasze pociechy zniosły pierwszą kąpiel? Pamiętacie?

Czytaj także: Kąpiel noworodka krok po kroku
Redakcja poleca: Ile powinna trwać kąpiel dziecka? Radzi Paweł Zawitkowski na warsztatach Johnson's - film
Kąpiel dziecka zajmuje rodzicom średnio 20-25 minut. Paweł Zawitkowski krytykuje taką długość kąpieli! Krócej czy dłużej? Sprawdź, ile powinna trwać kąpiel niemowlęcia.
Doładuj
Przeładuj