Pierwsza szkoła w tym roku zamknięta. Wykryto w niej koronawirusa
fot. Adobe Stock

Pierwsza szkoła w tym roku zamknięta. Wykryto w niej koronawirusa

Dopiero, co rozpoczął się rok szkolny, a już jedna ze szkół musiała przejść na nauczanie zdalnie. W placówce na Mazowszu wykryto COVID-19.
Sylwia Arlak
Pierwsza szkoła w tym roku zamknięta. Wykryto w niej koronawirusa
fot. Adobe Stock
Po ponad 1,5 roku pandemii, wszyscy chcielibyśmy już zapomnieć o koronawirusie. Eksperci podkreślają jednak, że COVID-19 już z nami zostanie i należy nauczyć się z nim żyć. Taka ma być nasza nowa „normalność”. 

COVID-19 wykryty w szkole w Radomiu

Słyszymy o kolejnych zakażeniach. Mimo że rządzący przekonują, że sytuacja jest na razie pod kontrolą, wciąż krąży nad nami widmo czwartej fali koronawirusa. Najnowsze wiadomości z Mazowsza też nie napawają optymizmem.

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu wykryto zakażenie koronawirusem. Chory jest nauczyciel. Dyrektor szkoły i jego zastępca zostali skierowani na kwarantannę. Jak podał zarząd szkoły w rozmowie z Echo Dnia, nikt z uczniów nie miał jeszcze w tym roku z nimi kontaktu. Uczniowie przeszli na nauczanie zdalne, wrócą do szkoły dopiero 9 września. 

„Jeśli nie będzie kolejnych zakażeń, to uczniowie wrócą do szkoły. Natomiast jeśli przybędzie osób z COVID-19 to wtedy będziemy rozpatrywać tę sprawę” – podkreślała cytowana przez Polsat News Małgorzata Gregorczyk, rzecznik radomskiego sanepidu.

W Warszawie zachorował uczeń

Ale to nie koniec złych wiadomości. Jak podaje Wirtualna Polska, w Szkole Podstawowej nr 322 im. Jana Brzechwy w Warszawie również wykryto COVID-19. Zachorował jednej z uczniów. „Sanepid zdecydował o zawieszeniu jednej klasy, w której wykryto przypadek zakażenia, do 11 września” – powiedziała w rozmowie z portalem wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi, do szkoły mogą uczęszczać tylko uczniowie bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej, a także, gdy nie ma obowiązku kwarantanny lub izolacji domowej.

Myślicie, że to dopiero początek? Według was powrót do szkoły stacjonarnej był dobrym pomysłem?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy