Zdjęcie z porodówki w ramach projektu The First Hello Project
fot. The First Hello Project

Pierwsze chwile z noworodkiem – te zdjęcia zapierają dech!

Sesje zdjęciowe z porodówki jednych zachwycają, drugich oburzają. Zdjęcia, które zaraz zobaczycie, zachwycą nawet przeciwników fotografii porodowej!
Hanna Szczesiak
Zdjęcie z porodówki w ramach projektu The First Hello Project
fot. The First Hello Project
"The First Hello Project", czyli "Projekt Pierwsze Dzień Dobry", to projekt australijskich fotografek, które utrwalają na czarno-białych zdjęciach pierwsze chwile rodziców z noworodkiem.

Dla wielu kobiet, nie tylko mam, sesje na porodówce są przekroczeniem granicy intymności, są zbyt dosłowne, przypominają kadry z filmu edukacyjnego na lekcję anatomii niż pamiątki z jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zdjęcia z "The First Hello Project" są całkowitym przeciwieństwem surowych, anatomicznych zdjęć, pełnych krwi i mazi płodowej. Fotografki nie skupiają się na samym porodzie, ale na pierwszym kontakcie rodziców z nowo narodzonym dzieckiem. “Wierzymy, że fotografia może otworzyć ludzkie serce. Musimy być na tyle odważne, by wejść do tej intymnej przestrzeni, która wielu mogłaby onieśmielić, i uchwycić to na zdjęciach" – czytamy na stronie projektu.

Radość, strach, ulga, niedowierzanie, miłość – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na tych niezwykłych, czarno-białych zdjęciach. Zobaczcie sami:
 

Podobają wam się te zdjęcia? Czy wy zdecydowałyście się na pamiątkową sesję z porodu? Dajcie nam znać!

Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na Instagramie.

Czytaj także: Źródło: The First Hello Project
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy