Zdjęcie z porodówki w ramach projektu The First Hello Project
fot. The First Hello Project

Pierwsze chwile z noworodkiem – te zdjęcia zapierają dech!

Sesje zdjęciowe z porodówki jednych zachwycają, drugich oburzają. Zdjęcia, które zaraz zobaczycie, zachwycą nawet przeciwników fotografii porodowej!
Hanna Szczesiak
Zdjęcie z porodówki w ramach projektu The First Hello Project
fot. The First Hello Project
"The First Hello Project", czyli "Projekt Pierwsze Dzień Dobry", to projekt australijskich fotografek, które utrwalają na czarno-białych zdjęciach pierwsze chwile rodziców z noworodkiem.

Dla wielu kobiet, nie tylko mam, sesje na porodówce są przekroczeniem granicy intymności, są zbyt dosłowne, przypominają kadry z filmu edukacyjnego na lekcję anatomii niż pamiątki z jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zdjęcia z "The First Hello Project" są całkowitym przeciwieństwem surowych, anatomicznych zdjęć, pełnych krwi i mazi płodowej. Fotografki nie skupiają się na samym porodzie, ale na pierwszym kontakcie rodziców z nowo narodzonym dzieckiem. “Wierzymy, że fotografia może otworzyć ludzkie serce. Musimy być na tyle odważne, by wejść do tej intymnej przestrzeni, która wielu mogłaby onieśmielić, i uchwycić to na zdjęciach" – czytamy na stronie projektu.

Radość, strach, ulga, niedowierzanie, miłość – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na tych niezwykłych, czarno-białych zdjęciach. Zobaczcie sami:
 

Podobają wam się te zdjęcia? Czy wy zdecydowałyście się na pamiątkową sesję z porodu?

Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na Instagramie.

Czytaj także: Źródło: The First Hello Project
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy