Zdjęcie z porodówki w ramach projektu The First Hello Project
fot. The First Hello Project

Pierwsze chwile z noworodkiem – te zdjęcia zapierają dech!

Sesje zdjęciowe z porodówki jednych zachwycają, drugich oburzają. Zdjęcia, które zaraz zobaczycie, zachwycą nawet przeciwników fotografii porodowej!
Hanna Szczesiak
Zdjęcie z porodówki w ramach projektu The First Hello Project
fot. The First Hello Project
"The First Hello Project", czyli "Projekt Pierwsze Dzień Dobry", to projekt australijskich fotografek, które utrwalają na czarno-białych zdjęciach pierwsze chwile rodziców z noworodkiem.

Dla wielu kobiet, nie tylko mam, sesje na porodówce są przekroczeniem granicy intymności, są zbyt dosłowne, przypominają kadry z filmu edukacyjnego na lekcję anatomii niż pamiątki z jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zdjęcia z "The First Hello Project" są całkowitym przeciwieństwem surowych, anatomicznych zdjęć, pełnych krwi i mazi płodowej. Fotografki nie skupiają się na samym porodzie, ale na pierwszym kontakcie rodziców z nowo narodzonym dzieckiem. “Wierzymy, że fotografia może otworzyć ludzkie serce. Musimy być na tyle odważne, by wejść do tej intymnej przestrzeni, która wielu mogłaby onieśmielić, i uchwycić to na zdjęciach" – czytamy na stronie projektu.

Radość, strach, ulga, niedowierzanie, miłość – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na tych niezwykłych, czarno-białych zdjęciach. Zobaczcie sami:
 

Podobają wam się te zdjęcia? Czy wy zdecydowałyście się na pamiątkową sesję z porodu? Dajcie nam znać!

Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na Instagramie.

Czytaj także: Źródło: The First Hello Project
Redakcja poleca: Jak zrobić lampion z dyni? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]
Robienie lampionu z dyni to jedna z tradycji halloweenowych. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!).
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy