GRY
 
 

10 największych niespodzianek macierzyństwa

Nieważne, jak bardzo wydawało ci się, że jesteś przygotowane na narodziny dziecka – macierzyństwo i tak cię zaskoczy.

niemowlę, zabawa, mama, dziecko, zabawa z niemowlakiem
fot. oksun70 - Fotolia.com

Bycie mamą to duże wyzwanie. Twoje dziecko będzie doprowadzań cię do łez i wystawiać twoją cierpliwość na próbę. Nie raz sprawi, że zapomnisz o wszystkich rzeczach, które dotąd uważałaś za najważniejsze.

Dziecko rozbije twoje dotychczasowe życie na tysiące kawałeczków, by potem pomóc ci poskładać je na nowo, jak witraż, aż powstanie coś o wiele bardziej skomplikowanego i piękniejszego niż kiedykolwiek znałaś.
Chociaż każde macierzyństwo jest inne, są pewne wspólne dziedziny, w których dzieci rewolucjonizują życie młodych rodziców. Poznaj 10 największych niespodzianek młodej mamy.

1. Relacje z twoim partnerem po porodzie ulegną zmianie

- Przed narodzinami dziecka byliśmy nierozłączni. Dużo ze sobą rozmawialiśmy, często wspólnie wychodziliśmy. Znajomi mówili, że zachowujemy się, jak zakochani nastolatkowie. Odkąd pojawiło się dziecko jesteśmy ciągle poddenerwowani. Zmęczenie i stres sprawiają, że często się kłócimy. - pisze jedna z mam na forum babyonline.pl

Nawet, jeśli oboje pragnęliście zostać rodzicami, pojawienie się w domu dziecka, to powoduje "przeciążenia" na linii młoda mama i jej partner. Młodzi rodzice często czują się niedoceniani, zmęczeni, samotni, zaniedbywani i nierozumiani. Mimo, że rodzą się w nich podobne uczucia ciężko im o nich wspólnie rozmawiać, a to właśnie rozmowa jest kluczem do sukcesu.
Nawet jeśli jesteś bardzo zmęczona, czujesz się nieatrakcyjna, znajdź czas dla męża. Porozmawiaj z nim o swoich uczuciach.

Sprawdź też: Tych zdań mężowie nienawidzą! Na pewno choć raz tak powiedziałaś!

Pocieszające jest to, że po tym pierwszym wyczerpującym i niezwykle stresującym okresie rodzicielstwa większość związków "odbija się" i rośnie w siłę większą niż kiedykolwiek dotąd.

- Mój mąż jest najbardziej niesamowitym ojcem na świecie. Kiedy wchodzi do dziecinnego pokoju, twarz naszego dziecka od razu promienieje. To niezwykła rzecz być świadkiem miłości pomiędzy tymi dwoma bardzo wyjątkowymi osobami w moim życiu.- pisze mama na forum babyonline.pl

Poznaj 7 mitów na temat seksu po porodzie >>

Redakcja poleca: Cytaty o mamie - najpiękniejsze memy o macierzyństwie
Zobacz filmik z krótkim zestawieniem naszych najładniejszych i najbardziej trafnych facebookowych memów, które podbiły serca czytelniczek, co widać po ilości udostępnień z naszego profilu Babyonline.pl na Facebooku.

2. Odkąd urodziłaś, nie wiesz, gdzie ucieka ci czas

Zapomnij o porannym wylegiwaniu się w łóżku, o długich kąpielach itp.
Poranne karmienie, ubieranie dziecka, wizyty u lekarzy – zanim się obejrzysz będzie już południe. - "Gdzie uciekł mi poranek?" - może przemknąć ci przez głowę.

- Koleżanki uprzedzały mnie, że wszędzie będę się spóźniać. Odkąd pojawiła się na świecie moja córeczka, musiałam zapomnieć o znaczeniu słowa punktualność. Zawsze, kiedy już byłam gotowa do wyjścia, córka albo ulewała na moją sukienkę lub postanowiła robić kupę w świeżo założoną pieluchę. Na co dzień cieszę się, jak uda mi się "wyjść" z piżamy przed 12.00. - pisze mama na forum babyonline.pl

Wiele kobiet wyobraża sobie macierzyństwo, jako długie spacery z dzieckiem i sporo wolnego czasu na przeorganizowanie mieszkania, czy odwiedziny znajomych. W pierwszych dnia po porodzie ciężko znaleźć kilka minut na pójście do toalety, nie mówiąc już o czytaniu książki czy "wypadach" do rodziny. Karmienie, przewijanie, noszenie – zajmują większą część doby młodej mamy.

- Myślałam, że bycie w domu z dzieckiem to bułka z masłem. W myślach zaplanowałam z kim się spotkam i ile książek przeczytam. W rzeczywistości większość doby spędzałam z dzieckiem u piersi. Czasami myślę, że więcej mogłabym zrobić po powrocie z 8-godzinnego dnia pracy niż będąc cały dzień w domu z noworodkiem.

Sprawdź: Jaką jesteś mamą? - test >>

Z czasem rytm dnia dziecka się normuje. Wielu rodziców pomaga sobie przygotowując harmonogramy, dzieląc obowiązki między członków rodziny.

Niektórzy rodzice twierdzą, że początkowy brak czasu w efekcie pomógł im się zorganizować i nauczył, jak nim gospodarować.

Doładuj
Przeładuj