GRY
 
 

Pierwsze postrzyżyny

Niektóre dzieci już jako niemowlęta mają bujną czuprynkę. Nie czekaj więc z obcięciem włosów do pierwszych urodzin.

Niektóre dzieci już jako niemowlęta mają bujną czuprynkę. Nie czekaj więc z obcięciem włosów do pierwszych urodzin. Nie łudź się jednak, że pójdzie Ci łatwo – maluchy zwykle nie lubią tego zabiegu. Poza tym spokojne siedzenie, gdy Ty masz nożyczki w ręku, jest niemal niemożliwe dla tak małego dziecka. Co możesz zrobić?

1. Dobrze się zorganizuj. Przygotuj sobie wszystkie potrzebne akcesoria: nożyczki, grzebień, wodę w miseczce do zmoczenia włosków.

2. Poproś o pomoc męża, babcię albo koleżankę – niech odwrócą uwagę dziecka, a Ty w tym czasie szybciutko obetnij mu włoski. Nie przejmuj się, jeśli grzywkę przytniesz krzywo lub w ząbki.

3. Włącz krótką bajkę – to jeden z niewielu momentów, kiedy możesz rozgrzeszyć się z tego, że maluch ogląda telewizję. Już niedługo Twój szkrab zrozumie potrzebę obcinania włosków i chodzenia do fryzjera. Wtedy będzie o wiele łatwiej.

Tekst: Laryssa Kowalczyk
Konsultacja: dr n. med. Joanna Koralewska pediatra neonatolog. Leczy dzieci od 25 lat, przez 17 lat pracowała na oddziale fizjologii i patologii noworodka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Babińskiego we Wrocławiu. Prowadzi gabinet prywatny.
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj