GRY
 
 

Pierwsze Szczecińskie Spotkania z Książką dla Dzieci i Młodzieży

23-24.06.2012r., W trakcie imprezy, która odbędzie się w Teatrze Lalek "Pleciuga", będzie można kupić ciekawe i niebanalne książki dla dzieci i młodzieży.

zakamarki, pleciuga
Swój udział zapowiedziały takie między innymi wydawnictwa:
BIS, Dwie Siostry, BONA, TAKO, EZOP, Literatura, Eneduerabe, Zakamarki, Zapol i Walkowska Wydawnictwo.

Imprezie będą towarzyszyły spotkania ze szczecińskimi autorami i warsztaty dla dzieci. Pierwszego dnia w związku z DNIEM OJCA zajęcia upłyną nam pod hasłem: "Poczytaj mi tato". Będziemy promować tytuły, w których występują ojcowie, i te napisane przez mężczyzn dla dzieci.
Kolejnego dnia będziemy zachęcać dzieci do zabrania książek na wakacje. Ogólnym założeniem Spotkań z Książką jest prezentacja szczecinianom nowości wydawniczych i ciekawych pozycji w literaturze dla dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im zakupu tych książek w atrakcyjnych cenach.


PROGRAM SPOTKAŃ I WARSZTATÓW

sobota, 23 czerwca

12:15    książkę „O królewnie, która chciała jeździć koparką” przeczyta dzieciom autor - Janusz Wilczyński
13:00    książkę „Jak tata się z nami bawił” /Ulf Stark/, przeczyta dzieciom aktor Teatru Lalek "Pleciuga" - Janusz Słomiński
14:00    będziemy czytać „Bajki przez telefon” /Gianni Rodari/
15.00-16.00    warsztaty plastyczne dla dzieci (od 5 lat). Dzieci wykonają portret taty i laurki na Dzień Ojca. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Piaskowska z Pracowni Plastycznej Finezja Duszy.
17:00    akcja „5 minut dla książki” /szczegóły na stronie SzczecinCzyta.pl/

STOLIK AUTORA:
11:30-12:00    Igor Górewicz
11:00-18:00    Janusz Wilczyński
12:00-15:00    Mariola Fajak-Słomińska
12:00-14:00    Izabela Degórska
11:00-18:00    Monika Wilczyńska

niedziela, 24 czerwca

11:00-13:00    warsztaty ORIGAMI dla młodszych dzieci,  na podstawie książki „Kaczuszka Omi na wycieczce” i „Kaczuszka Omi niczego się nie boi ”, autorek Doroty Dziamskiej i Agnieszki Frączek. Zajęcia będą prowadzone przez studentów z Koła Naukowego „Młodych Dydaktyków Matematyki” z Uniwersytetu Szczecińskiego.

13:00-14:00    warsztaty ORIGAMI na podstawie książki „Niespodzianki z papierowych czapek czyli origami modułowe z prostokąta" Doroty Dziamskiej.
Zajęcia będą prowadzone przez studentów z Koła Naukowego „Młodych Dydaktyków Matematyki” z Uniwersytetu Szczecińskiego.

13:30    Monika Wilczyńska przeczyta dzieciom fragment swojej książki „Zamkowe opowieści Duszka Bogusia”.  

14.00-15.00    warsztaty plastyczne dla dzieci (od lat 5). Dzieci będą wykonywać wakacyjne notesy. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Piaskowska z Pracowni Plastycznej Finezja Duszy.
 
Udział we wszystkich zajęciach jest BEZPŁATNY.

Warsztaty plastyczne odbędą się w salce edukacyjnej w Teatrze Lalek Pleciuga, obowiązują na nie zapisy na adres kowalak@szczecinczyta.pl (ilość miejsc ograniczona).
Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie.

Zbiórka książek "Podaj dalej"
W trakcie Spotkań z Książką dla Dzieci i Młodzieży organizujemy zbiórkę książek dla podopiecznych Środowiskowych Ognisk Wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Szczecina.
Poszukajcie na półkach książek, które chcielibyście "Podać dalej" innym dzieciom. Podajcie  im kawałek magicznego - bajkowego świata. Zapełnijmy świetlice TPD książkami!

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj