pierwszy dzień w przedszkolu i szkole
fot. AdobeStock

Jak ubrać dziecko na pierwszy dzień przedszkola i szkoły?

Wakacje właśnie dobiegają końca. W poniedziałek, 3 września setki tysiące dzieci rozpoczną nowy etap w swoim życiu – pójdą do przedszkola i szkoły. Jak na taką okoliczność ubrać się? Czy są jakieś wymagania co do stroju dziecka w taki dzień?
Agnieszka Majchrzak
pierwszy dzień w przedszkolu i szkole
fot. AdobeStock
Pójście dziecka do przedszkola i szkoły to ogromny przełom w jego życiu - nowe otoczenie, nowe dzieci, nowi opiekunowie i wychowawca. Warto ten wyjątkowy dzień podkreślić także strojem u naszego dziecka. Wybrać klasyczne rozwiązanie czym może z lekką fantazją? Zobacz!

Biel i czerń zalecane

Zarówno w szkołach, jak i przedszkolach z reguły obowiązują zasady, co do tego, jak powinny być ubrane dzieci podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku nauki. Najczęściej zalecanym strojem dla dziewczynek są biała koszula i granatowa lub czarna spódniczka. Dla chłopców jest biała koszula i ciemne spodnie lub garnitur.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

W sukience, bez garnituru

Dziewczynki często zakładają na 1 września jednolite, klasyczne sukienki w białym, czarnym, szarym lub granatowym kolorze. Zdarza się też, że wolą tego dnia nałożyć spodnie niż spódniczkę w podobnych kolorach. Chłopcy bardzo rzadko witają nowy rok szkolny w garniturach. Wybierają wygodniejszą opcję i zakładają ciemne spodnie oraz jasną koszulę. Rezygnują też z marynarki.

Jeśli nie chcesz klasycznego ubrania dla swojego dziecka, możesz wybrać kraciastą koszulę, a dla dziewczynki sukienkę w paski. Do tego zawsze dobrze wyglądają eleganckie baleriny. Jeżeli masz małą modnisię, możesz nałożyć białą bluzkę, nawet z nadrukiem. Na wierzch zaś modną ramoneskę.

Moda dziecięca coraz częściej odzwierciedla trendy ogólne panujące w danym sezonie. To dla nas rodziców, zwłaszcza mam dziewczynek, to często fajna zabawa i przyjemność. Ale myślę, że warto też pamiętać, że takie uroczystości jak pierwszy dzień przedszkola, czy szkoły to na tyle wyjątkowy dzień, żeby można strojem podkreślić jego odświętny charakter.
  [content:0_18126,0_18100,2_1333,1_3106:GALGallery]

Jak zamierzacie ubrać swoje dzieci na pierwszy dzień przedszkola lub szkoły? Odświętnie, klasycznie, czy też może po prostu ładnie? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: radiozet

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy