GRY
 
 

Zakupy z dzieckiem - pierwszy raz w przymierzalni

Jeśli wszystko dobrze zorganizujesz, wyjdziesz ze sklepu zadowolona, a przymierzanie garderoby będzie się twojemu dziecku przyjemnie kojarzyć.

mama, dziecko, dziewczynka, zakupy, przymierzać
Zakupy z dzieckiem to dla rodziców próba cierpliwości. Zwłaszcza jeśli chodzi o ubranka. Kupowanie zabawek to przecież coś zupełnie innego. Zwykle niełatwo nakłonić dziecko na przymierzenie nowej koszulki lub bucików. Niektóre dzieci na hasło „sklep” wzbraniają się przed wyjściem z domu. Jest jednak kilka sposobów, dzięki którym nie powinny protestować.

Rewia mody w domu

Zanim zabierzesz dziecko na zakupy, oswajaj je z przymierzaniem ubrań. Zachęć je do zabawy w przebieranki, tworzenie śmiesznych zestawów. Dziewczynki chętnie przystaną na zorganizowanie rewii mody. Możecie też stworzyć własną kolekcję odzieżową, wycinając ze starszym dzieckiem z gazet zdjęcia ubrań i dowolnie zestawiając je ze sobą na kartkach papieru. Dobrze służy także przebieranie lalek lub misiów, im też można od czasu do czasu kupić nowe ubranko. Niech dziecko pokaże, jakie ubrania lubi, starszy może powie, co mu się w nich podoba. Wtedy łatwiej będzie szukać w sklepie czegoś w podobnym stylu.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Najedzone i wypoczęte dziecko idzie na zakupy

Dziecko dobrze przygotowane do rajdu po sklepach to dziecko najedzone i wypoczęte. Wybierz taką porę dnia, gdy dziecko jest w najlepszej formie, a w sklepach nie ma tłoku. I nie przesadzaj z czasem. Nawet najbardziej cierpliwe dziecko po godzinie zwykle zaczyna marudzić. Jeśli dziecko używa smoczka, nie zapomnij go zabrać. Jego brak może zakłócić miłą atmosferę. Pamiętaj o pieluszkach jednorazowych. Jeśli maluch ich już nie nosi, na wszelki wypadek weź ubranie na zmianę. W niektórych sklepach toalety są położone daleko, a na wejście do kabiny nieraz czeka się w kolejce.

Kupujemy ubrania dla dzieci z naszywkami

Wybierz sklep, który oferuje coś więcej niż półki i wieszaki pełne ubrań. W wielu są stoliki dla dzieci, kartki i kredki. Zachęć dziecko, by pokazało ubranka, które mu się podobają (ogranicz wybór). Dzieci zwracają uwagę na nadruki, naszywki, rzepy czy zatrzaski – i takie ubranka warto im podsuwać. Chętniej też wkładają rzeczy, które same wybrały. Zabierz do przymierzalni nie więcej niż dwa, trzy zestawy. Nie spiesz się. Podczas przymierzania zwróć uwagę na to, czy ubranie wygodnie się nakłada. Jeśli w koszulce otwór na głowę jest za mały, najlepiej od razu z niej zrezygnuj.

Dodatek do ubranka

Gdy chcesz nakłonić dziecko do wyboru np. sukienki, która ci się podoba, nie zadawaj ekspedientce pytań w stylu: „Czyż ona nie wygląda w tym pięknie?”. Nic w ten sposób nie osiągniesz, a malec tylko się zniechęci. W sklepach, w których można kupić dziecięcą odzież, zwykle są też zabawki. Dzieci często próbują wymusić na rodzicu zakup lalki czy klocków. Przygotuj się na taką ewentualność w domu. Przed wyjściem ustal z dzieckiem, co idziecie kupić. I staraj się tego trzymać. Atak furii wygląda nieraz groźnie, ale mija. Jeśli nie ulegniesz, z czasem dziecko zrozumie, że nie zawsze może dostać to, co chce.

Zobacz też: Dwulatek w supermarkecie
Doładuj
Przeładuj