fot. NewMomComics.com

Pierwszy rok macierzyństwa uchwycony na zabawnych rysunkach. Zobacz koniecznie!

Dla Alison Wong, pierwszy rok macierzyństwa był pełen pytań, wątpliwości i stert pieluch. Żeby zająć myśli i zrelaksować się po ciężkim dniu, zaczęła rysować. Tak powstał komiks, który pokazuje, jak wygląda pierwszy rok życia dziecka z perspektywy mamy.
Hanna Szczesiak
fot. NewMomComics.com
Pierwszy rok życia malucha to czas śmiechu, łez, frustracji i wieeelu pieluch – zarówno dla dziecka, jak i dla mamy.

Nowa Mama

Dla Alison Wong, autorki komiksu „Nowa Mama”, rysowanie było sposobem na poradzenie sobie z emocjami i trudnościami związanymi z macierzyństwem. Rysowniczka ma nadzieję, że dzięki jej rysunkom rodzice poczują, że nie są sami i uśmiechną się chociaż na chwilę. „Znajdź odrobinę radości w każdej z tych niekończących się nocy. Pamiętaj, że to wszystko minie tak szybko, że będziesz za tym tęsknić, zanim w ogóle zdążysz o tym pomyśleć” – powiedziała Wong.

Zobacz kilka rysunków. Widzisz na nich siebie i swojego malucha? ;)

Tak się czujesz, kiedy uda ci się uśpić malca bez małej awantury. Jesteś gwiazdą rocka czy sławną aktorką podczas ceremonii wręczenia Oskarów? ;)


Dziecko płacze? Na pewno ząbkuje. Dziecko nie chce spać? Na pewno ząbkuje! Znów nie chce jeść? Na pewno ząbkuje. Pewnie musi mieć już dziesiątki tych ząbków! (nie, tylko jeden...)

Gdy maluch zbyt długo jest spokojny, zaczynasz się denerwować. A kiedy wchodzisz do jego pokoju, wystarczy cichutki brzdęk... i żałujesz, że poszłaś sprawdzić.


Spacery z niemowlakiem właśnie tak wyglądają. Mama z radością przybiera taneczne pozy, żeby maluchowi słońce nie świeciło w oczy...

Wygląda prawdziwie? ;)

Polecamy: Kolorowanka dla dorosłych „Dzień z życia mamy”
Redakcja poleca: Co to są kamienie milowe? - film
Choć nie każde dziecko rozwija się tak samo, to zwłaszcza w pierwszym roku życia warto kontrolować jego rozwój. Pomocne są w tym tzw. kamienie milowe. Dr Peter Willatts, psycholog z Uniwersytetu w Dundee w Szkocji, tłumaczy, na czym polega ten sposób sprawdzania, czy dziecko rozwija się prawidłowo.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy