Pierwszy spacer z dzieckiem [WIDEO]

Już 2 dni po powrocie ze szpitala po porodzie możesz z maluszkiem pójść na spacer. O czym musisz pamiętać, wybierając się na pierwszą przechadzkę z dzieckiem? Co powinnaś zabrać, jak się przygotować? Zobacz nasz film.

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (23)

Nie ma potrzeby odwlekać decyzji o wyjściu na dwór z dzieckiem. Jeżeli pogoda jest sprzyjająca, możesz to zrobić już 2-3 dni po powrocie do domu ze szpitala. W naszym filmie nasza ekspertka, położna Katarzyna Płudowska, wyjaśnia, w jaki sposób chronić dziecko przez zmarznięciem, zgrzaniem oraz zabezpieczyć jego delikatną skórkę od wiatru.

Nie przegrzewaj dziecka


Nie ubieraj noworodka na spacer zbyt grubo. Wystarczy 1 lub 2 więcej warstw ubrania w stosunku do tego, co ty masz na sobie. Warto podczas spaceru skontrolować temperaturę ciała dziecka, przykładając swoją dłoń do karczku dziecka. Skóra w tym miejscu nie powinna być zbyt chłodna ani spocona. Jeżeli uznasz, że maluszkowi jest za gorąco, zdejmij jedną warstwę ubranka. Jeżeli ocenisz, że jest mu zimno, dodaj jeszcze jedną warstwę.

Zobacz też: Wyprawka noworodka – co się przyda na spacer + lista zakupów do druku

Chroń skórę przed słońcem i wiatrem

W okresie jesiennym, zimowym lub wiosennym, kiedy powietrze jest chłodne i wieje wiatr warto zabezpieczyć delikatną skórkę dziecka, smarując ją kremem ochronnym. Pamiętaj, aby nie opalać dziecka podczas spaceru. Wręcz chroń jego delikatną skórę przed szkodliwym działaniem promieniami słonecznych. Przymocuj do wózka parasolkę, latem spaceruj w zaciemnionych miejscach, unikając wychodzenia od godz. 11 do godz. 16, kiedy słońce jest najbardziej szkodliwe.
Zobacz też: Jak spakować torbę na spacer z dzieckiem?
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy