Była zaskoczona dziwnym zachowaniem swojego psa. Nie sądziła, że zwierzę próbuje uratować jej ciążę
fot. shareably.net

Była zaskoczona dziwnym zachowaniem swojego psa. Nie sądziła, że zwierzę próbuje uratować jej ciążę

Alhanna dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Wraz z rozwojem ciąży, u kobiety zaczęły pojawiać się problemy ze zdrowiem. Wtedy jej pies zaczął się dziwnie zachowywać – obsesyjnie skamlał i był bardzo niespokojny. Nikt nie przypuszczał, że zwierzę próbuje ocalić kobietę i jej dziecko.
Była zaskoczona dziwnym zachowaniem swojego psa. Nie sądziła, że zwierzę próbuje uratować jej ciążę
fot. shareably.net
Psy to doprawdy niesamowite stworzenia. Są zdolne do rzeczy, których ludzie nigdy nie daliby rady zrobić. Dzięki ogromnym zdolnościom węchowym, uważa się, że są one w stanie wyczuć choroby, powodowane między innymi przez bakterie i wirusy. Historia Alhanny to dowód na to, że pies potrafi ocalić życie człowiekowi.

Nikt się tego nie spodziewał

Alhanna i Ricky Butler z hrabstwa Yorkshire w północno-wschodniej Anglii, dowiedzieli się, że ich rodzina się powiększy. Cieszyli się wszyscy poza Keolą – psem rasy Akita, który mieszkał razem z nimi. Akita to zwierzę bardzo lojalne, przywiązane do właściciela, ale i powściągliwe w okazywaniu uczuć. Jak się okazało, Keola w niezwykły sposób udowodniła miłość swym właścicielom.

W miarę upływu czasu, Alhanna zauważyła ból w dolnej części pleców. Zgłosiła się do lekarza na wizytę, ale ten uznał, że to typowe dolegliwości wynikające z rozwoju ciąży. Kobieta wróciła do domu, wierząc, że wszystko jest w porządku. Tymczasem Keola nie mogła pozbyć się wrażenia, że coś jest nie tak. Zwierzę zaczęło zachowywać się tak, jakby usiłowało powiedzieć coś właścicielce. Obsesyjnie krążyło wokół swej pani, skamlało, ujadało i było wyjątkowo niespokojne.

Alhanna zauważyła, że jej pies zachowuje się dziwnie, ale nie miała pojęcia dlaczego. Kobieta zamieściła w sieci filmik ze swoim pupilem, żartobliwie porównując go do psiego bohatera z filmu „Mój pies Hachico”. Niespodziewanie znajomi ciężarnej zasugerowali, żeby potraktowała poważnie zachowanie Keoli.
Redakcja poleca: Czy grozi ci cukrzyca ciążowa? film
Czy wiesz, że cukrzyca ciążowa przebiega praktycznie bezobjawowo, a może być bardzo groźna dla matki i dziecka? Jak więc ją rozpoznać?

Tylko pies wyczuł, że jest chora

Na szczęście Alhanna nie zlekceważyła sygnałów ostrzegawczych dawanych przez psa. Wróciła do szpitala, gdzie natychmiast została przewieziona na intensywną terapię. To, co lekarze stwierdzili, było szokujące: Alhanna była zaledwie kilka chwil od śmierci. Okazało się, że przyszła mama cierpi na zapalenie nerek, którego jednym z objawów jest ból w okolicy lędźwiowej. Co gorsza, kobieta miała wyjątkowo rzadki rodzaj infekcji i dotarła do szpitala dosłownie w ostatniej chwili.

Lekarze stwierdzili, że to jeden z najgorszych przypadków, z jakimi kiedykolwiek mieli do czynienia. W dodatku pacjentka była odporna na antybiotyki, co rzadko się zdarza. „Przez cały ten czas nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mogę umrzeć. Gdyby nie czujność mojego psa, nie byłoby zarówno mnie, jak i mojego syna. Keola uratowała mi życie. To mój anioł stróż”. – pisze Alhanna na Facebooku, gdzie dzieli się swymi doświadczeniami.

Dzięki czujności tego szczeniaka, kobiecie udało się utrzymać ciążę w dobrym zdrowiu. Wkrótce potem urodziła zdrowego chłopca, któremu nadała imię Lincoln. On i Keola są teraz najlepszymi przyjaciółmi. Ten niesamowity pies wykorzystał szósty zmysł, aby pomóc swej właścicielce odzyskać zdrowie i co więcej, uratować jej nienarodzone dziecko. Nie na darmo uważa się, że jest to „najlepszy przyjaciel człowieka”.

Ta historia bardzo nas poruszyła. Czy wy również jesteście wzruszeni niezwykłym zachowaniem Keoli? Czekamy na wasze komentarze!

Źródło: shareably.net​

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy