pijana matka pomyliła na plaży swoje dziecko
fot. Adobe Stock

PIJANA matka pomyliła dzieci na plaży: smarowała kremem CUDZE DZIECKO

Matka pod wpływem alkoholu pomyliła swoje dziecko z innym chłopcem. Interweniowała policja, a kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Joanna  Biegaj
pijana matka pomyliła na plaży swoje dziecko
fot. Adobe Stock
Do zdarzenia doszło w piątek 16 lipca w okolicy zalewu Zadębie. Jedna z wypoczywających kobiet pomyliła swoje dwuletnie dziecko z innym chłopczykiem. Była tak bardzo nietrzeźwa, że zaczęła smarować kremem cudze dziecko. Chłopcy byli w podobnym wieku, a upojona alkoholem kobieta potraktowała obcego chłopczyka, jak swojego syna.

Interwencja policji

Mama drugiego chłopca natychmiast wezwała policję. „Kobieta, która zawiadomiła policję, widziała, że tuż obok spożywany jest alkohol, przez dwie osoby dorosłe, pod których opieką był dwulatek – powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” komisarz Magdalena Studniarek ze skierniewickiej komendy.

Okazało się, że 32-letnia kobieta wraz ze swoim 41- letnim partnerem mieli po dwa promile alkoholu we krwi. Dodatkowo kobieta była agresywna i wulgarna podczas interwencji policji. Dwulatek, którego opiekunowie byli pod wpływem alkoholu, trafił pod opiekę swojego ojca.

Apel o czujność

Lato jest czasem, gdy nad wodą może dojść do wielu nieszczęść. Rodzice powinni mieć „oczy dookoła głowy” i odpowiedzialnie zajmować się swoimi pociechami. O czujność apeluje także policja.

„Tym razem, dzięki czujności świadków, udało się uniknąć tragedii. Nie wolno, szczególnie tak małych, dzieci zostawiać bez należytej opieki nad wodą, ponieważ może to doprowadzić do wypadku, a nawet utonięcia” - powiedziała komisarz Magdalena Studniarek.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy