Pijane bliźniaki przyszły na świat w Tomaszowie Mazowieckim
fot. Fotolia

Pijane bliźniaki przyszły na świat w Tomaszowie Mazowieckim

Ich matka miała ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie!
Milena Oszczepalińska
Pijane bliźniaki przyszły na świat w Tomaszowie Mazowieckim
fot. Fotolia
W miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim trafiła rodząca 40-letnia kobieta. Kiedy została przyjęta na oddział, okazało się, że kobieta wcześniej spożyła znaczną ilość alkoholu. Badanie wykazało, że miała w organizmie aż ponad 2,7 promila alkoholu. Była w ciąży bliźniaczej.

Pijana 40-latka urodziła bliźniaki

Kobieta była tak mocno pijana, że poród naturalny okazał się właściwie niemożliwy, kobieta nie reagowała na polecenia. Lekarze zadecydowali więc o zakończeniu porodu cesarskim cięciem. Z opinii lekarzy wynika, że narodzone bliźniaki są w stanie stabilnym, choć przyszły na świat jako wcześniaki. Niestety, spożyty przez matkę alkohol dostał się również do ich organizmów. Każde z dzieci urodziło się z prawie 1 promilem alkoholu. W tej chwili przeprowadzane są kolejne badania, by bardziej szczegółowo ocenić ich stan zdrowia.
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?

Co stanie się z pijaną matką?

Tomaszowska policja wszczęła już postępowanie w tej sprawie. Policjanci mają przesłuchać ojca narodzonych bliźniąt, a także dowiedzieć się, jaką sytuację rodzinną ma 40-letnia kobieta. W tej chwili wiadomo, że za ten czyn grozi jej do 5 lat więzienia za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.  

Przypominamy, że to już kolejny przypadek pijanej ciężarnej w ostatnich dniach. Jesteśmy przerażone, że aż tyle nienarodzonych dzieci narażanych jest na ciężkie uszkodzenia przez lekkomyślne kobiety. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, jak matka może tak szkodzić własnemu dziecku. Nie da się obok takich przypadków przechodzić obojętnie... Też tak czujecie? 

Zobacz też: Lekarz w Wilkowicach zaatakowany przez pijaną 23-latkę w ciąży

Źródło: tvp.info
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy