Nastoletni ojciec z dzieckiem
fot. Fotolia

Pijany nastolatek na spacerze z 5-miesięcznym synem! Grozi mu więzienie?

„Ledwo stał na nogach, utrzymywał równowagę dzięki wózkowi” – powiedziała policjantka z katowickiej komendy. Jak można być tak nieodpowiedzialnym rodzicem?!
Hanna Szczesiak
Nastoletni ojciec z dzieckiem
fot. Fotolia
Picie alkoholu przy dziecku to całkowity brak wyobraźni! Zabrzańska policja zatrzymała pijanego 19-latka spacerującego z dzieckiem.

Czy picie alkoholu przy dziecku jest rozsądne?

19-latek spacerował z 5-miesięcznym synem. Po zbadaniu okazało się, że miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. „Mężczyzna był pod tak silnym wpływem alkoholu, że ledwo stał na nogach, a równowagę utrzymywał tylko dzięki wózkowi” – powiedziała Magdalena Szust z komendy w Katowicach. Policja ustala, czy doszło do narażenia zdrowia lub życia niemowlęcia. 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Niemowlę od razu zostało przebadane. Lekarz orzekł, że maluch jest zdrowy i jego zdrowiu nic nie zagraża. Został przekazany pod opiekę wujka.

Czytaj także: Kary za przestępstwa wobec dzieci będa dotkliwsze!
Redakcja poleca: Jak reagować, gdy kobieta w ciąży pije piwo lub wino? - film
Niedawno w USA kelner odmówił podania wina kobiecie w ciąży. Nie ma bezpiecznej dawki: nawet lampka wina i szklanka piwa może zaszkodzić dziecku. Ale co robić, gdy widzimy, że kobieta w ciąży sięga po alkohol - mówi Jolanta Terlikowska z PARPA.

Nie pij alkoholu przy dziecku

Rodzice upijający się przy dzieciach wykazują się nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni, podobnie jak kobiety pijące alkohol w ciąży. Gdyby policjanci nie zatrzymali pijanego nastolatka, mogłoby dojść do tragedii.

Cała Polska żyła historią wykapanej we wrzątku 5-letniej Nikoli. Rodzice wykąpali dziewczynkę we wrzącej wodzie i kilka dni zwlekali z zabraniem jej do szpitala. Gdy tam trafili, byli pijani. Być może byli pijani również wcześniej, w czasie kąpieli dziewczynki.

Czy według was rodzice, którzy świadomie narażają swoje dzieci na takie niebezpieczeństwo, powinni mieć prawo do opieki nad dziećmi? Czy kara 5 lat więzienia to dużo czy mało? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Nikola znów trafiła do szpitala! Matka była pijana

Źródło: dziennik.pl
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy