pijana-kobieta-w-ciąży
fot. Fotolia

Szokujący poród i skandaliczne zachowanie matki

Jak matka może zrobić coś takiego własnemu dziecku? Trudno sobie wyobrazić, jak można być tak bezmyślnym!
Weronika Zagojska
pijana-kobieta-w-ciąży
fot. Fotolia
W Ostrowie Wielkopolskim doszło do wstrząsającego porodu. W trakcie libacji alkoholowej 33-letnia kobieta zaczęła wydawać nieludzkie jęki. Okazało się, że rodzi - postronny świadek wezwał karetkę pogotowia. Kompletnie pijana matka w towarzystwie kilku innych pijanych osób zaczęła rodzić dziecko!

W organizmie maleńkiej dziewczynki lekarze z ostrowskiego szpitala stwierdzili zawartość alkoholu w stężeniu 1,7 promila we krwi, a dziecko ważyło tylko 1,7 kg! Matka miała 3,5 promila alkoholu we krwi! Kobieta piła piwo i wódkę zarówno w ciąży, jak i tuż przed porodem.

Jaki finał ma ta wstrząsająca historia porodowa? Jak informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim właśnie wpłynął wniosek prokuratora o wydanie wyroku wskazującego i orzeczenie uzgodnionej kary – roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, dozór kuratorski i zaprzestanie picia alkoholu.

Przeczytaj: Bezkarność pijących w ciąży. Prawo nie chroni płodu.

Sąd Rodzinny pozbawił kobietę władzy rodzicielskiej. Dwoje starszych dzieci już wychowuje się w rodzinie zastępczej. Matka „pijanego noworodka” dobrowolnie poddała się karze.

Czy taką matkę w ogóle można nazwać matką? Nie ma dla takiej kobiety żadnego usprawiedliwienia. Alkoholizm to choroba, ale jej zachowanie bezpośrednio zagrażało zdrowiu i życiu dziecka. Szczęśliwe dzieciństwo i zdrowie dziewczynki stoi niestety pod znakiem zapytania. Media okrzyknęły dziecko mianem "pijanego noworodka", ale jakoś przykro tak nazywać niczemu niewinne maleństwo...

Zdarzało wam się wypić w ciąży lampkę wina i nadal wierzycie w mity, że w czasie ciąży odrobina alkoholu nie zaszkodzi dziecku? Przeczytajcie więc koniecznie: Źródło: faktykaliskie.pl
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy