GRY
 
 

Piknik Industrialny w Stalowej Woli

25.09.2011r., zapraszamy do Stalowej Woli na Piknik Industrialny, gdzie m.in. Pan Korek przywiezie Keczupowego Nurka, Balonowego Fakira i Pana Gluta.

wydarzenia
fot. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli

Podczas IV Pikniku Industrialnego będzie można po raz kolejny spotkać się z nauką oko w oko, poeksperymentować i przekonać się, że świat przedmiotów ścisłych nie jest wcale taki skomplikowany. W związku z tym, że rok 2011 jest Międzynarodowym Rokiem Chemii oraz Rokiem Marii Curie-Skłodowskiej w trakcie tegorocznej edycji imprezy nie zabraknie działań związanych z popularyzowaniem chemii jako nauki. Odbędą się między innymi zajęcia dla dzieci pt.: „Chemia wokół nas” w ramach Sesji Wyjazdowej Politechniki Dziecięcej. Reprezentacja Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zaskoczy nas – także wybuchowymi – doświadczeniami, a uczniowie stalowowolskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zaprezentują eksperymenty przygotowane do konkursu „Eksperymentuj z chemią”. Za sprawą Centrum Nauki Experymentarium czy tajemniczego Pana Korka w programie Pikniku nie zabraknie również ciekawych pokazów z dziedziny fizyki. Natomiast Klub Młodego Odkrywcy „DELTA 3” z Niska wraz z animatorami warszawskiego Centrum Nauki Kopernik będzie zachęcał, poprzez interaktywne działania, do zakładania KMO w szkołach. Atrakcji więc nie zabraknie. Pasjonaci będą mogli pobuszować w świecie nauki, a ci na bakier „ze ścisłymi” będą mieli okazję się do nich przekonać.

godz. 10.30 – 14.15 oraz 14.30 – 18.15 – Politechnika Dziecięca
godz. 15.30 – szkolne prezentacje konkursowe „Eksperymentuj z chemią”


więcej »
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj