GRY
 
 

Piknik rodzinny w Muzeum Etnograficznym w Toruniu - 15.06, Toruń

Zapraszamy w najbliższy weekend do Torunia!

muzeum, muzeum etnograficzne, met, logo
 
Robótki pod chmurką 
 
W sobotę 15 czerwca o 16.00 zapraszamy rodziny i indywidualnych miłośników ręcznych robótek do kujawskiej zagrody w Parku Etnograficznym. Pod kierunkiem zaproszonych mistrzyń rękodzieła będzie można poznać różne techniki wykonywania ozdób inspirowanych dawnymi tradycjami polskimi i modami napływającymi z innych krajów. Oprócz wycinania firanek z papieru, tworzenia bibułkowych kwiatów, haftowania, szydełkowania i tkania na krosienkach, będzie można poznać techniki wywodzące się z Dalekiego Wschodu, jak: origami, tamari czy kusudama.
Muzealne edukatorki przypomną także dawne sposoby samodzielnego tworzenia atrakcyjnych zabawek i prostych instrumentów z papieru, sznurka czy guzików. A w związku z trwającą w Muzeum wystawą Love, peace i PRL będzie można własnoręcznie wykonać dla siebie filofan czyli popularną w latach 60. plecionkę z kolorowych kabelków lub ustroić się we własnej roboty korale z gazety. 
 
15 czerwca, sobota, godz. 16.00-18.00 
Park Etnograficzny – zagroda kujawska 
 
Bilety do nabycia przed imprezą w kasie Muzeum: 
9 zł – normalny , 6 zł – ulgowy, 20 zł – rodzinny (2 + 2). 
W razie złej pogody impreza zostanie przeniesiona do sali.
 
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj