mata na piknik
Marko
Czas wolny

Piknik z maluchem? Oto dobry plan takiej wycieczki

Za oknem piękne słońce, ciepło i bezwietrznie? Czas na... piknik! Podpowiadamy, o czym pamiętać, by wycieczka była udana. Dowiedz się, co ze sobą zabrać, a także jakie zabawy i aktywności umilą wam ten czas.

Piknik to idealny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Park, polana, łąka – to najlepsze miejsca, na których rozłożysz koc czy matę, wyjmiesz przekąski i wykorzystasz zabawy, które zajmą i zachwycą maluszka. Jakie akcesoria są konieczne, aby wycieczka spodobała się najmłodszym? Podpowiadamy, co zabrać, aby było wygodnie i miło.

Na piknik z niemowlęciem? Oczywiście!

Nawet z najmniejszym maluchem możesz spędzić świetny czas na łonie natury. Aby zapewnić mu należyty komfort na pikniku, warto zabrać kilka przedmiotów, które pozwolą mu spokojnie odpoczywać. Po pierwsze – zabierz ze sobą matę interaktywną. Aktualnie są dostępne na rynku uniwersalne maty do zabawy, które mają wiele funkcji, wykonane są z różnorodnych materiałów, a do tego świetnie sprawdzają się zarówno w zabawie w domu, jak i na zewnątrz. Świetnym pomysłem może być lekka, czarno-biała mata Magiczna Kraina od Tiny Love. Warto pamiętać, że tego typu zabawki wszechstronnie rozwijają malucha – wydłużają jego czas na brzuszku, wspierają ruchy całego ciała, a także stymulują wzrok.

Marko Tiny Love mata czarno-biała
materiały prasowe

Gdy zabawy będzie już dość, warto zadbać o odpowiednie miejsce do snu. Sprawdzi się np. kompaktowe i zgrabne łóżeczko turystyczne. Trzeba jednak pamiętać, by podczas pikniku korzystać tylko z takiego łóżeczka, które będzie wykonane z lekkiego, przewiewnego materiału zapewniającego dobry przepływ powietrza, a także zapewniało całkowitą ochronę przed komarami, muchami, osami oraz innymi latającymi owadami. Właśnie takie jest łóżeczko turystyczne Inovi Cocoon. twój piknik z niemowlęciem będzie idealny – wystarczy spakować je do poręcznej torby!

łóżeczko turystyczne na piknik
Marko

Piknik ze starszym dzieckiem. Jakie akcesoria się przydadzą?

Wyruszając na piknik ze starszakiem, nie może zabraknąć na nim przekąsek, a jeśli wyprawa trwa kilka godzin – nawet pełnych posiłków. Możesz zabrać np. ulubioną owsiankę malucha i jeśli zależy ci na tym, by była ciepła, warto spakować ją w termos np. Miniland, który utrzymuje temperaturę nawet do 12 godzin i nadaje się do wszelkiego rodzaju żywności i przecierów. Napoje można spakować w termosy-butelki lub inne pojemniki wielorazowego użytku.
Do przechowywania przekąsek sprawdzą się pojemniki hermetyczne, które spakowane w specjalne etui także zachowają temperaturę. Co konkretnie przygotować do jedzenia? Idealne będą np. warzywa pokrojone w słupki i hummus, umyte owoce, babeczki na słodko lub słono. Należy również pamiętać o wodzie do picia. Do niezbędnych akcesoriów na pikniku należą m.in. kubeczki, sztućce wielorazowego użytku oraz serwetki.

Termos Miniland
Marko

Warto też mieć na uwadze, by całość spakować w poręczną torbę na piknik lub kosz piknikowy. Jeśli maluch chce zabrać swoje zabawki we własną torbę – sprawdzi się np. walizka Trunki, która jest niezastąpionym towarzyszem każdej wycieczki. Dzięki niej będzie on mógł sam się spakować, co uczy samodzielności i odpowiedzialności za własne rzeczy. Oprócz tego w razie potrzeby smyk będzie mógł odpoczywać na walizce, siedząc na niej lub jeżdżąc.

Zabawy i aktywności podczas pikniku

Piknik to także czas wspaniałych zabaw i aktywności na świeżym powietrzu. Co warto wtedy robić z dziećmi? Jest cała masa pomysłów! Oto kilka z nich:

  • Puszczanie baniek – to świetna zabawa dla maluchów i starszaków. Wymaga skupienia i koncentracji, a do tego wpływa korzystnie na rozwój motoryczny i ćwiczy aparat mowy.
  • Rzut do celu – to kolejna aktywność, która ma pozytywny wpływ na motorykę dziecka. Wystarczy tylko oznaczyć pole np. z użyciem maty, chusty lub linki i próbować do niego rzucać.
  • Poszukiwanie skarbu – to frajda zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Wystarczy umieścić wcześniej przedmiot w kryjówce, a następnie poprzez słowa „ciepło” i „zimno” dawać poszukiwaczom wskazówki, czy są blisko, czy daleko od celu.
  • Gra w piłkę – podczas pikniku można wreszcie bez ograniczeń rzucać, kopać i pchać piłkę. Dzięki temu dziecko wyszaleje się jak nigdy! Świetna może być np. ta – Mówiąca Piłka 2w1 K's Kids, dzięki której dziecko m.in. ćwiczy motorykę, rozwija zmysły, umiejętności logiczne i językowe.
  • Tor przeszkód – to kolejna zabawa, która świetnie sprawdzi się na pikniku. Tor można wykonać ze wszystkiego co pod ręką, w tym m.in. torba, wózek, kamienie, rowerek, patyki itp. Aby szybko się nie znudził, warto wymyślić dodatkowe zadania np. 10 pajacyków lub zaśpiewanie piosenki na poszczególnych stacjach.


Ponadto na piknik z dzieckiem warto zabrać ulubione książki, gry i zabawki. Jeśli maluch ma swojego ulubieńca, np. zabawkę Wonder Buddies od Tiny Love, to warto również zabrać go na wycieczkę.
Mali Odkrywcy to bardzo wyjątkowe zabawki. Dzięki inteligentnym czujnikom każda z nich jest interaktywna i reaguje na to, co robi z nią dziecko. Można się nimi bawić na wiele sposobów, na przykład w chowanego! Dostosowują się też do zmieniających się z czasem potrzeb malucha, wszechstronnie go rozwijając. Podczas zabawy dziecko doskonali najróżniejsze umiejętności, poszerza słownictwo i zdobywa wiedzę o świecie. A wszystko to robi bez najmniejszego wysiłku, spędzając czas tak, jak lubi!

Marko Mali Odkrywcy
materiały prasowe

Zabawki otrzymały wyjątkowe imiona.
Lew Leonardo został tak nazwany na cześć Leonarda Da Vinci. Myszka Coco zawdzięcza swoje imię wspaniałej, niezwykle kreatywnej projektantce Coco Chanel,. Z kolei Królik Thomas jest imiennikiem genialnego wynalazcy-samouka Thomasa Edisona. Dzięki Małym Odkrywcom dziecko zyskuje nie tylko przyjaciela, ale także dowiaduje się wielu ważnych rzeczy o codziennych czynnościach, zaczyna rozumieć związki przyczynowo-skutkowe oraz uczy się bawić na różne sposoby, zarówno z rodzicami czy rodzeństwem, jak i samodzielnie.

To jak, kiedy wybieracie się na piknik?
 
Materiał powstał z udziałem Marko

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA