Pilne
fot. Adobe Stock

PILNE: Co dalej ze szkołami? Jest decyzja!

Jeszcze niedawno rząd zapowiadał powrót uczniów do szkół pod koniec listopada. Na dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki rozwiał jednak wszelkie nadzieje, mówiąc, że nauka zdalna będzie trwać nadal we wszystkich szkołach.
Joanna  Biegaj
Pilne
fot. Adobe Stock
Dzisiaj (21.11.) odbyła się konferencja, na której Mateusz Morawiecki ogłosił nowe wytyczne związane ze szkołami. Okazuje się, że ich otwarcie nastąpi dopiero w 2021 roku. Szkoły mają być zamknięte aż do świąt Bożego Narodzenia. Później, do połowy stycznia, trwać będą ferie. Przerwa edukacyjna w całym kraju będzie w tym samym terminie. 

Szkoły nadal zamknięte

Premier powiedział, że rząd był nakłaniany do otwarcia szkół, jednak zdecydował, że będą one zamknięte do aż do świąt. Najprawdopodobniej dzieci rozpoczną naukę stacjonarną w połowie stycznia, ponieważ właśnie wtedy skończą się ferie zimowe. 

Ferie zimowe

Rząd podjął decyzję, że ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie w całej Polsce. Będą one trwać od początku stycznia do połowy miesiąca.
„Zdecydowaliśmy, że pozostawiamy szkoły zamknięte do 23-24 grudnia, ale następnie podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie między początkiem stycznia, między 3 a 17-18 stycznia. Do tej pory ferie były rozłożone, by ruch w gospodarce był większy. Jednak w 2021 r. muszą być skumulowane, by ten ruch był jak najmniejszy” - powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier poprosił o to, by nie wyjeżdżać w czasie ferii. Zaznaczył, że jeśli wtedy wszyscy zostaniemy w domach (całe rodziny), to jest szansa, że w okolicach 18-stego stycznia będą pojawiać się już pierwsze dostawy szczepionki, a to spowoduje spadek zakażeń koronawirusem. 

Źródło: konferencja prasowa

Zobacz także
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy