pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE: PODJĘTO DECYZJĘ! Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Zarówno minister zdrowia, jak i minister edukacji zapowiedzieli, że dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół już od 18 stycznia. A co z pozostałymi uczniami?
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Już od zeszłego tygodnia rząd zapowiadał ogłoszenie oficjalnych decyzji co do powrotu uczniów do szkół. Już w weekend Ministerstwa Zdrowia poinformował, że rozważane są dwie opcje powrotu do stacjonarnego nauczania. Pierwsza z możliwości to kolejne przedłużenie obostrzeń i kontynuacja nauki zdalnej, druga zaś obejmuje powrót do tradycyjnego nauczania w klasach 1-3, ale jedynie w województwach małopolskim i świętokrzyskim, które pozostają najbardziej stabilne we wzroście zachorowań. Jaki scenariusz zostanie wprowadzony po 17 stycznia?

Czarnek i Niedzielski podjęli decyzję: klasy 1-3 wracają do szkoły!

Minister Zdrowia rozpoczął konferencję od podkreślenia, że obostrzenia przedłużane są u naszych zagranicznych sąsiadów. Decyzje te podejmowane są ze względu na „realne widmo trzeciej fali”. Adam Niedzielski poinformował także, że sytuacja, chociaż daleka jest od normalnej, prezentuje się stabilnie: według ministra rezerwy medyczne wykorzystywane są obecnie w połowie swojej maksymalnej pojemności. Jak się okazuje, wszystkie te czynniki miały ogromny wpływ na decyzję o powrocie uczniów do szkół.

Na konferencji 11 stycznia Minister Niedzielski ogłosił, że dzieci z klas 1-3 w szkołach podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej od 18 stycznia. Minister Czarnek podkreślił, że na decyzję tę miał wpływ przede wszystkim fakt, że nauczanie zdalne w klasach 1-3 jest najmniej efektywne. Nauka w pozostałych klasach nadal będzie przebiegać w trybie zdalnym.

Przedstawiciele rządu poinformowali także, że uruchamiają testowanie wszystkich nauczycieli z klas 1-3 pod kątem COVID-19, aby powrót do szkół mógł odbyć się w nienagannym reżimie sanitarnym.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy