pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE: Minister Zdrowia ogłasza lockdown KOLEJNYCH WOJEWÓDZTW!

11 marca odbyła się konferencja ministra Niedzielskiego, na której ogłosił kolejne decyzje dotyczące walki z pandemią. Restrykcyjne obostrzenia zostaną wprowadzone w kolejnych województwach.
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Minister Niedzielski ogłosił, że 11 marca odnotowano 21045 nowych zachorowań i 375 zgonów spowodowanych koronawirusem. Eksperci są zgodni: trzecia fala nadeszła, a w szpitalach covidowych zaczyna powoli brakować łóżek. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło więc lockdown kolejnych dwóch województw, w których wskaźnik dziennych zachorowań na 100 tys. mieszkańców znacząco zbliża się do liczby 50.
  Szef resortu zdrowia ponownie zaapelował o pozostanie w domu i unikanie kontaktów, które nie są niezbędne.

Kolejne DWA województwa zostaną objęte obostrzeniami

Do warmińsko-mazurskiego i pomorskiego dołączają województwa mazowieckie i lubuskie, w których zostaną wprowadzone takie same obostrzenia:
  • nauczanie w klasach 1-3 w formie hybrydowej,
  • zamknięte galerie handlowe,
  • zamknięte kina, teatry, galerie, muzea,
  • zamknięte baseny, sauny.
  Obostrzenia w województwach mazowieckim i lubuskim mają obowiązywać od 15 do 28 marca, jednak mogą zostać przedłużone na konferencji w przyszłym tygodniu. W pozostałej części kraju restrykcje pozostają bez zmian.
  Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy