pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE: Minister Zdrowia ogłasza lockdown KOLEJNYCH WOJEWÓDZTW!

11 marca odbyła się konferencja ministra Niedzielskiego, na której ogłosił kolejne decyzje dotyczące walki z pandemią. Restrykcyjne obostrzenia zostaną wprowadzone w kolejnych województwach.
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Minister Niedzielski ogłosił, że 11 marca odnotowano 21045 nowych zachorowań i 375 zgonów spowodowanych koronawirusem. Eksperci są zgodni: trzecia fala nadeszła, a w szpitalach covidowych zaczyna powoli brakować łóżek. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło więc lockdown kolejnych dwóch województw, w których wskaźnik dziennych zachorowań na 100 tys. mieszkańców znacząco zbliża się do liczby 50.
  Szef resortu zdrowia ponownie zaapelował o pozostanie w domu i unikanie kontaktów, które nie są niezbędne.

Kolejne DWA województwa zostaną objęte obostrzeniami

Do warmińsko-mazurskiego i pomorskiego dołączają województwa mazowieckie i lubuskie, w których zostaną wprowadzone takie same obostrzenia:
  • nauczanie w klasach 1-3 w formie hybrydowej,
  • zamknięte galerie handlowe,
  • zamknięte kina, teatry, galerie, muzea,
  • zamknięte baseny, sauny.
  Obostrzenia w województwach mazowieckim i lubuskim mają obowiązywać od 15 do 28 marca, jednak mogą zostać przedłużone na konferencji w przyszłym tygodniu. W pozostałej części kraju restrykcje pozostają bez zmian.
  Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy