z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl

PILNE: Lockdown CAŁEJ Polski! Kraj zamknięty, dzieci w domach

Zgodnie z oczekiwaniami, minister Niedzielski wprowadził nowe, znacznie bardziej restrykcyjne obostrzenia, które będą obowiązywać w całym kraju już od 20 marca aż do 9 kwietnia.
Aleksandra Zaborowska
z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl
„Trzecia fala przybiera na sile. Musimy się zmierzyć z tym trwającym zagrożeniem tak, aby nasz system to wytrzymał. Naszym największym zadaniem jest, by nie doprowadzić do sytuacji wysoko kryzysowej” – powiedział prezydent Duda na spotkaniu z Siłami Zbrojnymi RP.

17 marca odnotowano największe obłożenie respiratorów od początku pandemii. Liczba nowych zachorowań sięgnęła dziś 25 052. Odnotowano 103 zgony spowodowane COVID-19 i 350 zgonów z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Rząd ogłasza TWARDY LOCKDOWN DO 9 KWIETNIA

„Dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza, dlatego musimy powziąć zdecydowane kroki” - zadeklarował minister Niedzielski na konferencji prasowej o godzinie 15 i ogłosił, że wszyscy uczniowie, także klasy 1-3, zostaną z powrotem przeniesione w tryb nauki zdalnej. Funkcjonowanie przedszkoli pozostaje bez zmian.

Rząd zdecydował się więc na rozszerzenie dotychczasowych obostrzeń regionalnych na cały kraj. Mają one obowiązywać od soboty 20 marca do 9 kwietnia. Mowa tu o zamknięciu:
  • sklepów w galeriach handlowych,
  • kin, teatrów i muzeów,
  • hoteli (poza hotelami robotniczymi i wyjazdami służbowymi w przypadkach określonych w rozporządzeniu),
  • obiektów sportowych, aquaparków, basenów.

Regulacje dotyczące kościołów pozostają bez zmian, w dalszym ciągu limity dopuszczają uczestnictwo w mszy 1 osoby na 15 m kw.
Minister Niedzielski zaapelował także do pracodawców (również w sektorze publicznym), aby wznowili tryb zdalny u swoich pracowników. Chociaż oficjalnie nie został wprowadzony zakaz przemieszczania się, szef resortu zdrowia poprosił o zminimalizowanie mobilności, zbędnych podróży i wyjść z domu.
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy