z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl

PILNE: Lockdown CAŁEJ Polski! Kraj zamknięty, dzieci w domach

Zgodnie z oczekiwaniami, minister Niedzielski wprowadził nowe, znacznie bardziej restrykcyjne obostrzenia, które będą obowiązywać w całym kraju już od 20 marca aż do 9 kwietnia.
Aleksandra Zaborowska
z ostatniej chwili
fot. mamotoja.pl
„Trzecia fala przybiera na sile. Musimy się zmierzyć z tym trwającym zagrożeniem tak, aby nasz system to wytrzymał. Naszym największym zadaniem jest, by nie doprowadzić do sytuacji wysoko kryzysowej” – powiedział prezydent Duda na spotkaniu z Siłami Zbrojnymi RP.

17 marca odnotowano największe obłożenie respiratorów od początku pandemii. Liczba nowych zachorowań sięgnęła dziś 25 052. Odnotowano 103 zgony spowodowane COVID-19 i 350 zgonów z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Rząd ogłasza TWARDY LOCKDOWN DO 9 KWIETNIA

„Dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza, dlatego musimy powziąć zdecydowane kroki” - zadeklarował minister Niedzielski na konferencji prasowej o godzinie 15 i ogłosił, że wszyscy uczniowie, także klasy 1-3, zostaną z powrotem przeniesione w tryb nauki zdalnej. Funkcjonowanie przedszkoli pozostaje bez zmian.

Rząd zdecydował się więc na rozszerzenie dotychczasowych obostrzeń regionalnych na cały kraj. Mają one obowiązywać od soboty 20 marca do 9 kwietnia. Mowa tu o zamknięciu:
  • sklepów w galeriach handlowych,
  • kin, teatrów i muzeów,
  • hoteli (poza hotelami robotniczymi i wyjazdami służbowymi w przypadkach określonych w rozporządzeniu),
  • obiektów sportowych, aquaparków, basenów.

Regulacje dotyczące kościołów pozostają bez zmian, w dalszym ciągu limity dopuszczają uczestnictwo w mszy 1 osoby na 15 m kw.
Minister Niedzielski zaapelował także do pracodawców (również w sektorze publicznym), aby wznowili tryb zdalny u swoich pracowników. Chociaż oficjalnie nie został wprowadzony zakaz przemieszczania się, szef resortu zdrowia poprosił o zminimalizowanie mobilności, zbędnych podróży i wyjść z domu.
 
Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy