pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE! Tu wraca pełen LOCKDOWN i nauka zdalna w 1-3. Nowe obostrzenia są drastyczne!

24 lutego Minister Zdrowia przedstawił nowe obostrzenia: wśród nich znajdą się zmiany w obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz lockdown w najbardziej obciążonym regionie. Co jeszcze?
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Liczba zachorowań na koronawirusa odnotowanych 24 lutego jest najwyższa w całym miesiącu. MZ potwierdziło dziś 12 146 przypadków zakażeń, a minister Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia w strategii walki z COVID-19. Już przed konferencją zapowiadano, że najnowsze obostrzenia mają obejmować zakaz stosowania przyłbic oraz ograniczenia w ruchu na południowej granicy Polski (ze względu na wzmożoną liczbę narciarzy).

Minister Niedzielski zapowiedział, że trzecia fala nabiera rozpędu, a dynamika zakażeń się ponownie zwiększa, dlatego rząd wprowadza zakaz używania szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic. Od 27 wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek.
„Z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o mniej więcej jedną trzecią. Obserwujemy uważnie to, co dzieje się w systemie szpitalnictwa. Przedmiotem zainteresowania jest tu obłożenie łóżek. Widzimy, że tendencja, która miała miejsce w ostatnich tygodniach, się odwróciła, a my obserwujemy przyrost obłożenia łóżek w szpitalnictwie covidowym” - poinformował minister Niedzielski, który podkreślił, że zwiększa się także liczba zleceń na testy. Z tego powodu rząd zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń w najbardziej obciążonym regionie Polski:

Nowe obostrzenia - województwo warmińsko-mazurskie (od 27 lutego)

  • Powraca nauka zdalne w klasach 1-3
  • Zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea galerie
  • Zamknięte baseny i korty tenisowe
  Wprowadzona zostanie także kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji od 27 lutego, z wyjątkiem osób zaszczepionych dwoma dawkami lub przedstawiających negatywny test z ostatnich 48 godzin.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy