pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE: Otwarte MUZEA I GALERIE HANDLOWE! Reszta obostrzeń bez zmian

Minister podkreślił, że chociaż sytuacja w Polsce wydaje się być relatywnie stabilna, nadal grożą nam nowe mutacje wirusa oraz rosnące wskaźniki zachorowań u zagranicznych sąsiadów.
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
28 stycznia odbyła się konferencja Adama Niedzielskiego i Marleny Maląg. Szef resortu zdrowia podkreślił, że chociaż sytuacja epidemiologiczna w Polsce zdaje się stabilizować - w dalszym ciągu powinniśmy zachować najwyższy stopień ostrożności. Mamy już dwa przypadki zachorowań na nową mutację koronawirusa, która przybyła z Wielkiej Brytanii. Adam Niedzielski poinformował też, że przypadki zachorowań nadal gwałtownie rosną za naszymi najbliższymi granicami. 

Obostrzenia utrzymane do 14 LUTEGO

Minister Niedzielski poinformował na konferencji o utrzymaniu wszystkich obecnych obostrzeń dotyczących kin, teatrów, restauracji, hoteli czy stoków narciarskich. Rząd zdecydował się jednak otworzyć centra handlowe i wszystkie sklepy, które się w nich znajdują oraz galerie sztuki i muzea - będziemy mogli je odwiedzić już od 1 lutego. Politycy podkreślają jednak, że placówki te mogą być otwarte jedynie pod warunkiem utrzymania ścisłego reżimu sanitarnego.
W odpowiedzi na prośby właścicieli sklepów, rząd postanowił także zlikwidować godziny dla seniora (od 1 lutego).
Zobacz też:
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy