pilne szkoły
fot. Adobe Stock

PILNE: Prawo aborcyjne zaostrzone! Rząd publikuje NOCĄ wyrok TK!

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę (27.01.2021) uzasadnienie dla swojego wyroku ws. aborcji eugenicznej, który kilka miesięcy temu wywołał falę protestów w całym kraju. Rząd postanowił NIEZWŁOCZNIE opublikować wyrok w Dzienniku Ustaw. Zrobił to w nocy. Od teraz przerwanie ciąży z podejrzeniem ciężkiej choroby lub ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest przestępstwem.
Aleksandra Zaborowska
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Wyrok TK ws. niekonstytucyjności aborcji eugenicznej został opublikowany w Dzienniku Ustaw RP w środę w nocy - w praktyce oznacza to, że prawo aborcyjne w Polsce zostanie natychmiastowo zaostrzone, a nowe przepisy wchodzą w życie od razu po publikacji!

Publikacja wyroku TK

27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie dla swojego kontrowersyjnego wyroku z października 2020. Aby wyrok stał się jednak legalny i obowiązujący - wymaga on publikacji w Dzienniku Ustaw. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało na Twitterze, że dokument zostanie opublikowany jeszcze tego samego dnia. I tak się stało - w nocy 27 stycznia 2021 r.
 
Przypominamy: decyzją TK, przerwanie ciąży z podejrzeniem ciężkiej choroby lub ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest od teraz niezgodne z Konstytucją RP. 

Za organizację protestów, które w październiku i w listopadzie opanowały cały kraj, odpowiedzialny jest Strajk Kobiet. Aktywistki zapowiadają kolejne manifestacje - pierwsza z nich odbyła się w środę o godz. 18:30 pod budynkiem Trybunału Konstytucyjnego na al. Szucha w Warszawie. Na czwartek planowana jest blokada Warszawy, a w piatek marsz na stolicę. Lista planowanych protestów w innych miastach dostępna jest na kontach Strajku Kobiet na Instagramie, Facebooku czy Twitterze.
  Źródło: Twitter, Instagram

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy jesteś za zaostrzeniem przepisów pozwalających na aborcję? [SONDA ULICZNA]
Zaostrzenie przepisów ustawy antyaborcyjnej wzbudza gorącą dyskusję społeczną. Zapytaliśmy przechodniów, co myślą na ten temat. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy