pilne szkoły
fot. Adobe Stock

Pilne: rząd ŁAGODZI obostrzenia, ale tylko w niektórych województwach!

Odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Adam Niedzielski ogłosił wytyczne, które będą obowiązywać przez najbliższe dni. Wiemy, kiedy dzieci wrócą do szkoły, a także jakie usługi zostaną wznowione. Nie dotyczy to jednak wszystkich województw.
Joanna  Biegaj
pilne szkoły
fot. Adobe Stock
Podczas dzisiejszej konferencji (21.04.2021 r.) rząd przedstawił dalszy plan działania. Kluczowe były dane związane z liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z tym, że sytuacja w ostatnim czasie się stabilizuje, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rząd rozpoczyna stopniowe odmrażanie gospodarki. Wyjątkiem są jedynie województwa, gdzie sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest najgorsza. Minister zdrowia zapowiedział już wcześniej, że większego rozluźnienia obostrzeń można się spodziewać na przełomie maja i czerwca.

Regionalizacja obostrzeń

Rząd podjął decyzję o regionalizacji obostrzeń. Wyodrębnione zostały te województwa, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza:
  • śląskie,
  • dolnośląskie,
  • wielkopolskie,
  • łódzkie,
  • opolskie.

W tych województwach nadal będą obowiązywać dotychczasowe obostrzenia. 

Łagodzenie obostrzeń w pozostałych województwach

Od najbliższego poniedziałku (26.04.2021 r.) w pozostałych 11 województwach przywrócone zostaną usługi:
  • salonów urody,
  • zakładów fryzjerskich,
  • zakładów kosmetycznych.

Wznowiona zostanie również nauka w klasach 1-3 (w systemie hybrydowym).

W całym kraju do 3 maja nadal pozostaje zawieszona działalność hoteli oraz obiektów noclegowych. Dalsze decyzje zostaną ogłoszone w najbliższym czasie, prawdopodobnie za tydzień.
 
Zobacz także
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy