Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock

Pilne! Rząd luzuje obostrzenia od 12 lutego!

Na dzisiejszej konferencji (05.02. 21 r.) premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych wytycznych, które będą obowiązywać w kraju od 12 lutego. Możemy spodziewać się sporych zmian.
Joanna  Biegaj
Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock
Rząd zdecydował się poluzować dotychczasowe obostrzenia, jednak odmrożenie gospodarki nie dotyczy wszystkich branż. „Niestety, restauracje, siłownie, fitness, część działalności gospodarczych określonych w odpowiednich PKD pozostaje nadal zamknięta” - powiedział premier.

Otwarcie hoteli, kin, teatrów

„W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. obłożenia łóżek, miejsc noclegowych. Podobnie z kinami, teatrami, otwarcie do 50 proc. dostępnych miejsc” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Rząd zezwolił na otworzenie kin, teatrów, oper i filharmonii. Podczas wydarzeń kulturalnych będzie mogło być jednak zajętych jedynie 50% miejsc siedzących. Obowiązywać będą także maseczki i zakaz konsumpcji. 

Co z aktywnością sportową?

Rząd podjął także decyzję o pozwoleniu na aktywność sportową w przestrzeni otwartej. Oznacza to między innymi otwarcie stoków narciarskich, boisk sportowych zewnętrznych, kortów, itp. Będzie można również korzystać z basenów, jednak Aquaparki nadal pozostają nieczynne. Zamknięte będą także siłownie.

Restauracje nadal zamknięte

Restauracje pozostają zamknięte. Będą mogły tak jak dotychczas, wydawać posiłki na wynos i z opcją dowozu.


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy