Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock

Pilne! Rząd luzuje obostrzenia od 12 lutego!

Na dzisiejszej konferencji (05.02. 21 r.) premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych wytycznych, które będą obowiązywać w kraju od 12 lutego. Możemy spodziewać się sporych zmian.
Joanna  Biegaj
Pilne: wycofane leki
fot. Adobe Stock
Rząd zdecydował się poluzować dotychczasowe obostrzenia, jednak odmrożenie gospodarki nie dotyczy wszystkich branż. „Niestety, restauracje, siłownie, fitness, część działalności gospodarczych określonych w odpowiednich PKD pozostaje nadal zamknięta” - powiedział premier.

Otwarcie hoteli, kin, teatrów

„W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. obłożenia łóżek, miejsc noclegowych. Podobnie z kinami, teatrami, otwarcie do 50 proc. dostępnych miejsc” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Rząd zezwolił na otworzenie kin, teatrów, oper i filharmonii. Podczas wydarzeń kulturalnych będzie mogło być jednak zajętych jedynie 50% miejsc siedzących. Obowiązywać będą także maseczki i zakaz konsumpcji. 

Co z aktywnością sportową?

Rząd podjął także decyzję o pozwoleniu na aktywność sportową w przestrzeni otwartej. Oznacza to między innymi otwarcie stoków narciarskich, boisk sportowych zewnętrznych, kortów, itp. Będzie można również korzystać z basenów, jednak Aquaparki nadal pozostają nieczynne. Zamknięte będą także siłownie.

Restauracje nadal zamknięte

Restauracje pozostają zamknięte. Będą mogły tak jak dotychczas, wydawać posiłki na wynos i z opcją dowozu.


Zobacz także: 
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy