Piosenki o wiośnie dla dzieci
fot. Adobe Stock

Piosenki o wiośnie dla dzieci [NASZ RANKING]

Piosenki o wiośnie dla dzieci to idealny repertuar na końcówkę zimy, kiedy już tęsknimy za słońcem, zielenią i ciepłymi spacerami. Przedstawiamy najpiękniejsze wiosenne piosenki dla przedszkolaków, które cieszą się popularnością już od lat (a nawet dekad)!
Aleksandra Zaborowska
Piosenki o wiośnie dla dzieci
fot. Adobe Stock
Piosenki o wiośnie to świetny pretekst, żeby wprowadzić dziecko (i siebie!) w wiosenny nastrój, kiedy za oknem nadal sypie śnieg i wieją mroźne wiatry. Polecamy zarówno te nowsze przeboje, jak i te, które bawią maluchy już od dawna. Piosenki związane z wiosną to także świetny pomysł na scenariusz lekcji o porach roku w przedszkolu lub szkole podstawowej.
 

Piosenki o wiośnie 

Piosenki o wiośnie dla dzieci: „Przybywaj, piękna wiosno!"

Chociaż autor tekstu tego utworu jest nieznany, wiemy, że został on skomponowany przez samego Mozarta. Przez lata piosenkę tę wykonywało wiele chórów, więc możecie także spróbować śpiewać ją w domu... na głosy! Na pewno będzie to świetny krok w stronę edukacji muzycznej malucha. 

TEKST:
Przybywaj piękna wiosno, uroczy ześlij maj, niech w koło kwiaty rosną, niech śpiew ożywia gaj.
Na drzewach słońca siłą zielony rozwiń liść. Ach, jakże będzie miło znów na przechadzkę iść.
Już dość tej zimy długiej, weselsza idzie wieść, przybywa maj przecudny, by wszystkim radość nieść.
Rozkwita w koło ziele, fiołki niosą woń. Odezwij się, kukułko i ty, skowronku dzwoń.

PIOSENKA:

Piosenki o wiośnie dla dzieci: „Idzie do nas wiosna”

Ukochany przez dzieci duet pluszaków Misia i Margolci ma w swoim muzycznym dorobku albumy z utworami na każdą porę roku! Piosenka o nadchodzącej wiośnie z tekstem autorstwa Agnieszki Galicy musi się znaleźć w waszej wiosennej składance. Dzieci z pewnością szybko zapamiętają ten skoczny, radosny refren!

REFREN:
Zielona trawa, zielony mech
Zielona żaba rechu-rechu-rech

PIOSENKA:

Piosenki wiosenne dla dzieci: „Wstawaj! To już wiosna”

Ten pogodny, skoczny utwór to dzieło mistrza tekstów Jacka Cygana i jednej z ulubionych wykonawczyń piosenek dla najmłodszych - Majki Jeżowskiej. Wiosenny przebój tego duetu spodoba się na pewno tym najmłodszym, jak i starszym. Tekst całej piosenki jest dość długi, dlatego najmniejsze dzieci mogą mieć problem z jego zapamiętaniem - jeśli jednak podejmiecie wyzwanie nauczenia się piosenki, całość tekstu znajdziecie w sieci. Na pewno jednak uda wam się zaśpiewać refren całą rodziną!

REFREN:
Aaa... Wiosna (hej, hej), hejże ho!
Zielonym skrzydłem da ci w nos
Wiosna (hej, hej), hejże ho!
Zapuka w serce: Czy jest tam ktoś?

PIOSENKA:

Piosenki o wiośnie dla dzieci: „Uciekaj, Zimo!”

Kiedy kalendarz wskazuje już na wiosnę, a za oknem nadal śnieg i mróz - wspomóżcie odejście zimy piosenką! Ta wyjątkowo skoczna i wpadająca w ucho piosenka na pewno wprawi was w wiosenny nastrój, a refren wybrzmiewa w uszach jeszcze przez wiele godzin... a nawet dni! 

REFREN:
Rękawiczki i czapki
Pochowamy do szafki
Na spacerek pójdziemy
Nie zmarzniemy już

PIOSENKA:

Piosenki o wiośnie: „Wiosna w ogródku”

Kultowy zespół muzyczny Fasolki gościł w swoich szeregach takie gwiazdy jak Joanna Jabłczyńska, Monika Mrozowska czy Aneta Zając, a w repertuarze posiada przepiękne piosenki stworzone przez legendarnych autorów tekstów (wśród nich także Ewa i Wanda Chotomskie czy Jarosław Kukulski). To absolutna pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców przemycających edukację muzyczną swoim maluchom!

REFREN:
Tu i tam zieleń dam. Szaro-bure zniknie!
Ani się obejrzysz jak wszystko rozkwitnie.
W zielonym ogrodzie będą rosły drzewa,
Kwiaty będą kwitnąć, ptaki będą śpiewać.

PIOSENKA:

Zobacz też:
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy