piosenki świąteczne polskie
fot. Adobe Stock

Piosenki świąteczne - 10 największych polskich hitów [WIDEO]

Świąteczna piosenka może zdziałać cuda i wprowadzić w dobry nastrój nawet największego ich wroga. Wątpicie? No, to posłuchajcie tych pięknych polskich piosenek świątecznych!
Agnieszka Majchrzak
piosenki świąteczne polskie
fot. Adobe Stock
Oczywiście w święta w polskich domach najczęściej królują tradycyjne kolędy i pastorałki. Ale czas przygotowań do Bożego Narodzenia to także idealny moment na słuchanie piosenek świątecznych, które wprowadzą nas w ten wyjątkowy czas w roku. Wybór ich jest ogromny, gdyż wielu artystów i zespołów mają w repertuarze takie utwory i co roku na rynku muzycznym można znaleźć nowe ich propozycje. Nasze zestawienie to ich największe hity!

Spis treści:

Niech muzyka towarzyszy nam w święta

Pewnie trudno wśród nich szukać przeboju na miarę "Last Christmas" zespołu Wham, ale z ręką na sercu wiele z nich zasługuje na podziw i uznanie, nie tylko w naszym kraju. Piosenka Czerwonych Gitar "Jest taki dzień" jest prawdopodobnie jedną z piękniejszych piosenek świątecznych, jakie w ogóle powstały.

Tak więc w ferworze przygotowań świątecznych gorąco namawiamy was do tego, aby muzyka towarzyszyła wam w tym czasie. Pamiętajcie, że - co ponad wszelką wątpliwość udowodnili naukowcy! - muzyka czyni nas:
  • szczęśliwszymi - uwalnia dopaminę zwaną też hormonem szczęścia,
  • obniża stres i poprawia zdrowie - zmniejsza poziom kortyzolu,
  • poprawia sen,
  • chroni przed depresją,
  • działa przeciwbólowo.

To chyba wystarczający powód, żeby odpalić muzykę z głośników, prawda?
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

10 hitów polskich piosenek świątecznych

Poniżej znajdziecie listę wybranych przez nas tytułów. Jest wśród nich także piosenka dla dzieci śpiewana przez Arkę Noego. To najlepsze świąteczne piosenki, których nie może zabraknąć w waszych domach!

1. Czerwone Gitary "Jest taki dzień"

Największy świąteczny hit w naszym kraju - tę piosenkę w święta nucą wszyscy. Można ją właściwie nazwać polskim odpowiednikiem "Last Christmas" zespołu Wham. Piosenka ma już ponad 43 lata. Autorem muzyki jest Seweryn Krajewski, a słów - Krzysztof Dzikowski (autor tekstów do wielkich przebojów Czerwonych Gitar jak "Anna Maria", "Ciągle pada", "Tak bardzo się starałem" i dla innych wybitnych artystów).

2. Skaldowie "Z kopyta kulig rwie"

Jest jednym z najpopularniejszych utworów zespołu i został napisany w 1969 roku do filmu "Kulig". W 2014 roku piosenka zanotowała debiut na oficjalnym notowaniu najczęściej emitowanych piosenek w stacjach radiowych w Polsce.

3. Edyta Górniak, Krzysztof Antkowiak "Pada śnieg"

Królowa polskiej muzyki rozrywkowej w przepięknej kompozycji z jej mini-albumu "Kolędy". Niesamowity głos Edyty w duecie z Krzysztofem Antkowiakiem powoduje, że serce zmięknie każdemu!

4. Arka Noego "Świeć, gwiazdeczko, świeć"

To bardzo radosne wykonanie kolędy przez znany i swego czasu bardzo popularny dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej.

.

5. Blue Cafe "Święta w nas"

Swoją propozycję na święta kilka lat temu nagrał również zespół Blue Cafe, z obecną wokalistką Dominiką Gawędą.

6. Katarzyna Skrzynecka "Oszaleli Anieli"

Jedna z najpopularniejszych pastorałek w wykonaniu znanej aktorki, bardzo uzdolnionej wokalnie.

7. Kayah "Ding Dong"

Kayah w 2014 roku dołączyła do polskich gwiazd, które nagrały na święta swoją propozycję dla fanów.

8. Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski "Wielkie świąteczne całowanie"

To efekt współpracy znanego wokalisty i jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Piosenka jest kwintesencją wszystkiego, co najważniejsze w świętach - szczęścia, przebaczenia, radości i miłości.

9. Ryszard Rynkowski "Dziś nadzieja rodzi się"

Ryszard Rynkowski to jeden z weteranów polskiej sceny muzycznej. Jego interpretacja piosenki "Dziś nadzieja rodzi się nadzieja" chwyta za serce!

10. De-Su "Kto wie czy za rogiem nie czai się Anioł z Bogiem"

Piosenka żeńskiego trio wokalnego popularnego w latach 90. tych XX wieku.


 

Zobacz też:

Ocena (1 ocena)

5.0

Zobacz także

Popularne tematy