Piotr Zieliński stworzył dwa domy dziecka
fot. Adobe Stock

Piotr Zieliński stworzył dwa domy dziecka. Piłkarz ma wielkie serce!

Piotr Zieliński kupił z własnych pieniędzy dwa budynki, które zostały wyremontowane przez jego bliskich i przekształcone w domy dziecka. Do ośrodków pod stowarzyszeniem „Piotruś Pan” – od imienia piłkarza – trafiają głównie dzieci z rodzin patologicznych.
Sylwia Arlak
Piotr Zieliński stworzył dwa domy dziecka
fot. Adobe Stock
Piotr Zieliński ma wielkie serce. Bezinteresownie i nie szukając rozgłosu (piłkarz nie chwalił się tym, co zrobił publicznie), kupił w powiecie ząbkowickim dwa budynki, które przekształcono w domy dziecka imienia „Piotrusia Pana”. 

Piotr Zieliński wspiera potrzebujących

Gdy tylko Piotr Zieliński jest w kraju, chętnie odwiedza domy dziecka i spędza z maluchami wolne chwile. Gra z nimi w piłę nożną i na konsoli. Przywozi im też sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki i zabawy. 

Rodzice reprezentanta Polki już blisko dwadzieścia lat opiekują się dziećmi po przejściach.
 

Piotr Zieliński od dawna angażuje się w działalność charytatywną. Wielokrotnie licytował swoje koszulki meczowe, a dochód z akcji trafiał do najbardziej potrzebujących. 

Zobacz to:
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy