urodziny, dzieci, przyjcie urodzinowe, kinderbal, świeczki, zabawa urodzinowa

Pirackie urodzinki dla chłopca i dziewczynki!

Piraci, choć na dobrą sprawę to czarne charaktery, nigdy nie wychodzą z mody! Kiedyś królował Kapitan Hak, dziś popularniejsi stali się Piraci z Karaibów. Niejedno dziecko marzy o tym, by odnaleźć Wyspę Skarbów i ukryte na niej bogactwo. Dlatego świetnym motywem przewodnim urodzin mogą być właśnie piraci.
urodziny, dzieci, przyjcie urodzinowe, kinderbal, świeczki, zabawa urodzinowa
Wczuwamy się w role
Obowiązkiem każdego gościa jest oczywiście przebranie się. Możesz w zapasie mieć kilka kapeluszy pirackich lub opasek na oko, by dzieciaki wczuły się w role. Przydadzą się także farbki lub kredki do malowania twarzy, którymi namalujesz wąsy albo blizny – pirackie pamiątki po stoczonych bitwach morskich.

Piracki klimat
Aby przyjęcie się udało, musimy zamienić nasz dom w jaskinię piratów lub statek pod czarną banderą. Piracki baner z papugą, balony z czachami (także w kolorze dziewczyńskiego różu), obrus z mapą skarbów i odpowiednie nakrycia stołu stworzą fantastyczny klimat, godzien pirackiej uczty. By dopełnić całości, na stole między talerzami w kształcie skrzyni ze skarbem rozsyp złote monety.

Nie zapomnij o pirackim menu! Możesz zamówić tort w fantazyjnym kształcie nawiązującym do tematu imprezy. Dziewczynkom spodobają się muffinki udekorowane lukrem, chłopcy rzucą się na trójkątne sandwiche z szynką lub sałatą nabite na wykałaczkę niczym prawdziwy maszt. Łódeczki z cytryn i pomarańczy z galaretką (skórkę bez miąższu należy wypełnić galaretką, a gdy zastygnie pokroić i przypiąć wykałaczkę z papierowym masztem) możesz przygotować razem ze swoją pociechą.

W co się bawią piraci?
Piraci i piratki z pewnością znajdą sobie zajęcia podczas imprezy. Dobrze jest jednak mieć w zanadrzu kilka zabaw, które rozruszają towarzystwo. Jedną z nich jest Skrzynia Tajemnic. Sporych rozmiarów karton pomalujcie wcześniej na wzór skrzyni. Niech z jednej strony znajduje się otwór, przez który dzieci będą mogły włożyć rękę. Umieść w kartonie kilka gadżetów, np. plastikowy naszyjnik, banana, dmuchaną szablę, monetę. Zadaniem dzieci będzie rozpoznanie, co znajduje się w skrzyni jedynie dzięki dotykowi.
Świetną propozycją jest także piniata w kształcie pirata lub skrzyni ze skarbem. Jej rozbicie to niezwykła frajda, zwłaszcza, gdy z środka wysypie się masa łakoci i drobnych zabawek.

Fajnym akcentem na koniec imprezy urodzinowej, jest podarowanie wszystkim jej uczestnikom małego podarunku, na przykład zestawu, w którym znajdzie się ołówek, notesik oraz naklejki – wszystko oczywiście z motywem pirackim. Tak zorganizowanego przyjęcia nasze pociechy nie zapomną długo i jeszcze dłużej będą śnić o niezwykłych przygodach na nieznanych wodach.

www.partykiosk.pl
www.facebook.com/PartyKioskpl-Dekoracje-Imprezowe
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy