chłopiec-na-nocniku
fot. Fotolia

Twój synek ma problemy z siusianiem do nocnika? Ten gadżet ułatwi mu naukę na 100%!

Jak ułatwić maluchowi naukę siusiania do nocnika? Może po prostu warto spróbować siusiać w inny sposób! Pewna żabka może wam w tym skutecznie pomóc...
Weronika Zagojska
chłopiec-na-nocniku
fot. Fotolia
Niektórzy mali chłopcy mają kłopot z siusianiem do nocnika. Mogą też mieć trudności z siusianiem na stojąco. Chcą to robić tak jak tata, ale to nie zawsze bywa łatwe. Jak temu zapobiec i skutecznie zachęcić malucha do samodzielnego siusiania? Warto zaopatrzyć się w domowy mini pisuar, specjalny nocnik dla dziecka. To świetny edukacyjny gadżet, który pozwoli nauczyć się maluchowi raz-dwa siusiać w pozycji stojącej. Może być np. w kształcie żabki lub minimalistyczny, dopasowany do łazienki. Kosztuje niewiele!
Dzięki takiemu pisuarowi, który przymocowuje się przyssawkami do ściany, chłopcy mają zwykle mnóstwo zabawy, a jednocześnie szybko się uczą celowania w środek. Jakie są jeszcze zalety mini pisuarów? Oprócz ułatwienia nauki, pozwalają na utrzymanie czystości w łazience - łatwo się je opróżnia, bo wyjmuje się tylko zbiornik, nie cały nocnik. Można także dostosować wysokość do wzrostu chłopca. Tzw."koło młyńskie" wewnątrz pozwala skupić się na celowaniu i może być w zabawnym kształcie.
Kiedy maluch powinien opanować już technikę siusiania na stojąco? Oczywiście u każdego dziecka jest inaczej, ale koło 3. roku życia zwykle chłopcy już to potrafią. Z pewnością pomaga podpatrywanie taty "w akcji", luźna atmosfera, brak presji, nawet wtedy, gdy się nie udaje i nie trafia do celu. Mini pisuar zawieszony na ścianie może uatrakcyjnić dziecku zdobywanie tej umiejętności, a jak wiadomo nauka przez zabawę to najskuteczniejsza forma! Modele pisuarów dla chłopców z kręcącym się w środku "ludzikiem", na którego trzeba nasikać spodobają się z pewnością i rodzicom, i dzieciom! To praktyczny i ładnie zaprojektowany gadżet.

Jak wam się podoba taki mini pisuar do nauki siusiania na stojąco? [content:0_26092,0_26091,0_26090,0_26076:CMNews]
Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy