Twój synek ma problemy z siusianiem do nocnika? Ten gadżet ułatwi mu naukę na 100%!

Jak ułatwić maluchowi naukę siusiania do nocnika? Może po prostu warto spróbować siusiać w inny sposób! Pewna żabka może wam w tym skutecznie pomóc...
Weronika Zagojska
chłopiec-na-nocniku
fot. Fotolia
Niektórzy mali chłopcy mają kłopot z siusianiem do nocnika. Mogą też mieć trudności z siusianiem na stojąco. Chcą to robić tak jak tata, ale to nie zawsze bywa łatwe. Jak temu zapobiec i skutecznie zachęcić malucha do samodzielnego siusiania? Warto zaopatrzyć się w domowy mini pisuar, specjalny nocnik dla dziecka. To świetny edukacyjny gadżet, który pozwoli nauczyć się maluchowi raz-dwa siusiać w pozycji stojącej. Może być np. w kształcie żabki lub minimalistyczny, dopasowany do łazienki. Kosztuje niewiele!
Dzięki takiemu pisuarowi, który przymocowuje się przyssawkami do ściany, chłopcy mają zwykle mnóstwo zabawy, a jednocześnie szybko się uczą celowania w środek. Jakie są jeszcze zalety mini pisuarów? Oprócz ułatwienia nauki, pozwalają na utrzymanie czystości w łazience - łatwo się je opróżnia, bo wyjmuje się tylko zbiornik, nie cały nocnik. Można także dostosować wysokość do wzrostu chłopca. Tzw."koło młyńskie" wewnątrz pozwala skupić się na celowaniu i może być w zabawnym kształcie.
Kiedy maluch powinien opanować już technikę siusiania na stojąco? Oczywiście u każdego dziecka jest inaczej, ale koło 3. roku życia zwykle chłopcy już to potrafią. Z pewnością pomaga podpatrywanie taty "w akcji", luźna atmosfera, brak presji, nawet wtedy, gdy się nie udaje i nie trafia do celu. Mini pisuar zawieszony na ścianie może uatrakcyjnić dziecku zdobywanie tej umiejętności, a jak wiadomo nauka przez zabawę to najskuteczniejsza forma! Modele pisuarów dla chłopców z kręcącym się w środku "ludzikiem", na którego trzeba nasikać spodobają się z pewnością i rodzicom, i dzieciom! To praktyczny i ładnie zaprojektowany gadżet.

Jak wam się podoba taki mini pisuar do nauki siusiania na stojąco?
Zobacz też:
Redakcja poleca: Atoperal najlepszy do suchej skóry dziecka? Sprawdziłam! [TEST REDAKCJI]
Dużo słyszałam, że Atoperal jest hitem wśród preparatów do skóry suchej i atopowej, że ma świetne składy. Postanowiłam to sprawdzić. Przetestowałam go na skórze mojego synka i... własnej. Zobacz wyniki tego egzaminu!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Bezpieczne lato z dzieckiem