Twój synek ma problemy z siusianiem do nocnika? Ten gadżet ułatwi mu naukę na 100%!

Jak ułatwić maluchowi naukę siusiania do nocnika? Może po prostu warto spróbować siusiać w inny sposób! Pewna żabka może wam w tym skutecznie pomóc...
chłopiec-na-nocniku
fot. Fotolia
Niektórzy mali chłopcy mają kłopot z siusianiem do nocnika. Mogą też mieć trudności z siusianiem na stojąco. Chcą to robić tak jak tata, ale to nie zawsze bywa łatwe. Jak temu zapobiec i skutecznie zachęcić malucha do samodzielnego siusiania? Warto zaopatrzyć się w domowy mini pisuar, specjalny nocnik dla dziecka. To świetny edukacyjny gadżet, który pozwoli nauczyć się maluchowi raz-dwa siusiać w pozycji stojącej. Może być np. w kształcie żabki lub minimalistyczny, dopasowany do łazienki. Kosztuje niewiele!
Dzięki takiemu pisuarowi, który przymocowuje się przyssawkami do ściany, chłopcy mają zwykle mnóstwo zabawy, a jednocześnie szybko się uczą celowania w środek. Jakie są jeszcze zalety mini pisuarów? Oprócz ułatwienia nauki, pozwalają na utrzymanie czystości w łazience - łatwo się je opróżnia, bo wyjmuje się tylko zbiornik, nie cały nocnik. Można także dostosować wysokość do wzrostu chłopca. Tzw."koło młyńskie" wewnątrz pozwala skupić się na celowaniu i może być w zabawnym kształcie.
Kiedy maluch powinien opanować już technikę siusiania na stojąco? Oczywiście u każdego dziecka jest inaczej, ale koło 3. roku życia zwykle chłopcy już to potrafią. Z pewnością pomaga podpatrywanie taty "w akcji", luźna atmosfera, brak presji, nawet wtedy, gdy się nie udaje i nie trafia do celu. Mini pisuar zawieszony na ścianie może uatrakcyjnić dziecku zdobywanie tej umiejętności, a jak wiadomo nauka przez zabawę to najskuteczniejsza forma! Modele pisuarów dla chłopców z kręcącym się w środku "ludzikiem", na którego trzeba nasikać spodobają się z pewnością i rodzicom, i dzieciom! To praktyczny i ładnie zaprojektowany gadżet.

Jak wam się podoba taki mini pisuar do nauki siusiania na stojąco?
Zobacz też:
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Rozwój przez zabawę

Wielkanocne menu