GRY
 
 

Pitu i Kudłata dają radę - recenzja audiobooka dla dzieci

Życie zwyczajnej rodziny podpatrzone przez siedmioletniego Pitu i sześcioletnią Kudłatą. Brzmi nieźle. Gorzej wygląda, bo dzieciaki zauważają wszystko, a ponadto są ogromnie surowe i kategoryczne w ocenach.

Pitu i Kudłata dają radę, audiobook dla dzieci, Leszek Talko
fot. materiały prasowe
Pitu i Kudłata potrafią z uśmiechem na niewinnych buziach powiedzieć, że tato jest niesprawiedliwy, że przez rodziców nie odrobiły lekcji, że tak naprawdę nie wiedzą, czego dorośli od dzieci chcą. Odważne mamy i tatusiowie niech zasiądą na kanapie i posłuchają. Leszek K.Talko po mistrzowsku to opisał, a Magda Kusa przekonująco zinterpretowała.

Oddajmy głos siedmioletniemu Pitu: W bazie siedzimy z chłopakami, ale czasami pozwalamy siedzieć też dziewczynom. O ile nas nie wnerwią, ale to się zdarza bardzo rzadko. Wtedy je wypędzamy. Tata mówi, że dziewczynek nie bije się nawet kwiatem, więc nie bijemy ich kwiatami, tylko normalnie gałęziami albo rękami. 


A co ma do powiedzenia sześciolatka Kudłata: Lekarz, do którego przyszliśmy, był najfajniejszy na świecie, bo cukierki stały już w szatni. Nabrałam ich do kieszeni, ale przyszło mi do głowy, że Pitu pewnie będzie się chciał podzielić, więc podeszłam znowu i włożyłam więcej cukierków do drugiej i trzeciej kieszeni. Pana doktora wciąż nie było, pomyślałam sobie, że można przecież schować też cukierki do czapki i do buzi. 


Prawda, że rozkoszne dzieciaki? Ale przyznajmy, nasze są takie same. Ja przynajmniej mogę powiedzieć, że moim wnuczkom też wystają rogi. I to nawet często.

A wracając do książki. Śmiechu w niej sporo, bo dzieci są tylko dziećmi. Surowo oceniają, ale także traktują wszystko dosłownie. A rodzice? Oni są zazwyczaj bezradni w obliczu tego, co robią ich małe aniołki.

Fajna książka. Zabawna, ciekawie napisana i taka krzepiąca. Każdy kiedyś był dzieckiem i każdy wyczyniał najróżniejsze figle. Naprawdę. I wielu wcześniej było rodzicami. Też sobie poradzili, choć nie wszyscy mieli taki dystans do ojcowskiej powinności jak Leszek K.Talko.

Pitu i Kudłata dają radę
Autor: Leszek K.Talko
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Czyta: Magda Kusa
Forma: płyta kompaktowa CD

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Czy twoje dziecko jest gotowe na sporty zimowe?

Czy zima jest taka zła? Przygotujcie się odpowiednio!