CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Planetarium dla najmłodszych

18.03.2012r., Z okazji Międzynarodowego Dnia Planetariów,Centrum Nauki Kopernik zaprasza na bezpłatne pokazy do Nieba Kopernika.
CENTRUM NAUKI KOPERNIK
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Planetariów, Planetarium Niebo Kopernika ma bezpłatne wejściówki na pokaz dla pięciolatków.

 „Kosmiczni goście” to propozycja przygotowana przez Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
Na niebie świeci wiele obiektów takich jak Księżyc i planety, które grzecznie wędrują po swoich orbitach. Astronomowie potrafią powiedzieć, kiedy i w jakim miejscu można je odnaleźć. Od czasu do czasu na niebie pojawiają się też niezwykli - KOSMICZNI –goście. Niektórzy wpadają nawet na Ziemię. Potrafią naśmiecić lub uszkodzić samochód.
Któż to taki? Opowiedzą o nich Ola i jej dziadek astronom.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Planetariów zapraszamy na bezpłatne pokazy do Nieba Kopernika.
Międzynarodowy Dzień Planetariów to okazja do spotkania przedstawicieli kilkunastu planetariów z całej Polski.

Tego dnia Niebo Kopernika będzie gościć astronomów, fizyków, grafików, informatyków i edukatorów – wszystkich, którzy kochają astronomię i są z nią związani zawodowo. Większość z nich pracuje w planetariach stacjonarnych, niektórzy prowadzą planetaria przenośne.

Dla naszych zwiedzających przygotowaliśmy tego dnia bezpłatne pokazy, które odbędą się o: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 oraz 18.00 i 19.00.

W jednym miejscu będzie można obejrzeć prezentacje przedstawicieli planetariów z całej Polski, gości Nieba Kopernika.
Wejściówki do odebrania w kasie Planetarium Niebo Kopernika od wtorku do niedzieli w dniach 13– 18 marca 2012 r. w godzinach otwarcia kas (wtorek–czwartek: 9:30 – 19:00, piątek–niedziela 9:30 – 20:00).

Program bezpłatnych pokazów:
10.00 „Niebo nad Warszawą” „Planetarium: Jak to działa?”
11.00 „Gwiazdozbiory na wesoło”
12.00 „Kosmiczni goście” „Kopernik, Olsztyn i gwiazdy”
13.00 „Wszechświat pełen tajemnic” „Śladami astronautów”
14.00 „Niebo nad Warszawą” „Planetarium: Jak to działa?”
18.00 „Niebo nad Warszawą” Film „Czarne dziury – podróż w nieznane”
19.00 „Niebo nad Warszawą” Film „Jesteśmy astronomami”

Bardzo prosimy o punktualność. Po rozpoczęciu seansu nie ma możliwości wejścia do sali projekcyjnej. Informuje również, że po wyjściu z sali w trakcie pokazu nie ma możliwości powrotu na projekcję. Wejście do budynku planetarium znajduje się na tyłach budynku głównego Centrum Nauki Kopernik.

Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy