nowe obostrzenia
fot. Adobe Stock

Planowane NOWE OBOSTRZENIA - wiemy, kiedy i jakie będą!

Rząd kilka dni temu zapowiedział obostrzenia, które już jutro (20.03.20221 r.) mają wejść w życie. Teraz pojawia się wizja jeszcze nowych, bardziej rygorystycznych ograniczeń. Minister zdrowia zapowiedział, że będzie to „typowy lockdown”.
Joanna  Biegaj
nowe obostrzenia
fot. Adobe Stock
W związku ze wzrostem liczby zachorowań rząd wprowadził lockdown w całej Polsce. Nowe obostrzenia mają pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Specjaliści twierdzą, że obecny lockdown powinien przyczynić się do tego, że niedługo liczba zakażeń koronawirusem zacznie spadać. Rządzący jednak biorą pod uwagę także odwrotną sytuację, w związku z czym planują już kolejne obostrzenia. Jeśli dzienna liczba zakażeń przekroczy 30 tysięcy – czeka nas „zamknięcie wszystkiego”. 

Zamknięcie WSZYSTKIEGO

Adam Niedzielski zapowiedział, że jeżeli dotychczasowe restrykcje nie przyniosą oczekiwanych efektów – rząd „będzie zamykał zupełnie wszystko”

Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że jeśli zrealizuje się czarny scenariusz – mogą zostać zamknięte:
  • sklepy meblarskie
  • wolnostojące sklepy odzieżowe, elektroniczne i budowlane
  • salony kosmetyczne
  • salony fryzjerskie
  • salony tatuażu.
     
Prawdopodobnie rząd nie podejmie jednak decyzji o tym, by ograniczyć liczbę osób w supermarketach oraz o zakazie przemieszczania się.

Kolejne kroki w walce z pandemią

„Jedyne, czego jesteśmy pewni, to tego, że w Wielkanoc będą święta i to raczej spędzone w gronie najbliższej rodziny. To czy będzie trzeba wprowadzać kolejne obostrzenia, to czy będą kolejne restrykcje, to będzie zależało od tego, jaki rozwój wypadków przyniesie nam epidemia w najbliższych dniach” – powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Adam Niedzielski na środowej konferencji prasowej poinformował, że kolejne kroki, które podejmie rząd w walce z pandemią będą już typowym lockdownem. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym tygodniu.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.wp.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy przejmujesz się smogiem? [SONDA ULICZNA]
Smog truje nas, ale musimy jakoś z nim żyć. Czy my się jeszcze nim przejmujemy? Zapytaliśmy o to przechodniów.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy