Minister Edukacji o planach resortu na 2021 rok
fot. Instagram/przemyslawczarnek

Plany MEN-u na 2021 rok: „Ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją” jednym z nich

Minister Edukacji Przemysław Czarnek wymienił, jakie zadania stawia sobie resort na 2021 rok. Oto, jak ma wyglądać reformowanie systemu oświaty w najbliższych miesiącach.
Milena Oszczepalińska
Minister Edukacji o planach resortu na 2021 rok
fot. Instagram/przemyslawczarnek
Wśród planów resortu edukacji na 2021 rok wskazanych przez ministra Przemysława Czarnka znalazły się takie punkty, jak wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją oraz weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych.

Przemysław Czarnek szykuje kolejne reformy systemu edukacji

Minister Edukacji w niedzielnej rozmowie z TVP Info przyznał, że ma w planach „pewne zadania, które przedstawił do akceptacji panu premierowi i kierownictwu ugrupowania”, i które zostały już zaakceptowane, więc wkrótce przyjdzie pora na ich realizację. Zadaniami tymi mają być m.in. „korekta Konstytucji dla nauki w oparciu o opinie eksperckie, wypełnianie luk nową treścią legislacyjną tam, gdzie one powstały na etapie wdrażania” oraz dalsze reformowanie systemu oświaty, w tym wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, „jednoznaczne uregulowanie kwestii odpowiedzialności finansowej za poszczególne zadania organu prowadzącego, organu nadzoru pedagogicznego, państwa polskiego” oraz weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych i przygotowanie podręczników do klas czwartych.

Ochrona przed demoralizacją dzieci serwowaną przez organizacje pozarządowe

Wśród wymienionych wyżej zadań MEN-u na 2021 rok ma być właśnie ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją. Zdaniem Przemysława Czarnka jest ona wprowadzana do szkół za pośrednictwem organizacji pozarządowych wpuszczanych „z jakimiś programami niezgodnymi z podstawami programowymi w szkołach”.

Podsumowując plany na kolejny rok, Minister Edukacji podkreślił, że zadania, które przed nim i całym resortem stoją, są „niezwykle ważne”.  

Źródło: tvp.info

Zobacz także:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy