GRY
 
 

Z plastrem pod prysznic

Kusi cię ta metoda antykoncepcji, ale zastanawiasz się, czy jest bezpieczna i praktyczna? Na pytania odpowiada prof. Tomasz Paszkowski, ginekolog z Akademii Medycznej w Lublinie.

Plaster antykoncepcyjny Evra przyklejasz raz na tydzień, np. na ramię.
fot. Fotolia
Plaster antykoncepcyjny wydaje się wygodną metodą zapobiegania ciąży (sprawdź, co jeszcze proponuje nowoczesna antykoncepcja). Jednak jego użytkowanie budzi wątpliwości. Bo czy można pływać, uprawiać sport, mając przyklejony plaster? A co z pielęgnacją ciała?
 

Gdzie najbezpieczniej przykleić plaster antykoncepcyjny?

Polecane są cztery miejsca:
  • ramię
  • plecy
  • pośladki
  • okolice bikini.
W żadnym wypadku nie na piersi. Jest jeden warunek – skóra powinna być zdrowa i nieuszkodzona.
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Jak wygląda codzienna pielęgnacja skóry z Evrą?

Kąpiele i prysznice nie mają najmniejszego wpływu na trwałość plastra. Warto unikać jednak zabiegów, które mają na celu mechanicznie ścieńczenie naskórka.
 

Czy nakładanie kosmetyków na plaster antykoncepcyjny szkodzi?

Absolutnie nie. Na plaster możesz nałożyć wszystko (mleczko, balsam, oliwkę, krem do masażu). Natomiast przed przyklejeniem plastra skóra nie może być posmarowana żadnym kosmetykiem.
 

Co robić, gdy plaster się naderwie lub go zgubimy?

Nawet jeśli się odklei, daje jeszcze 24 godziny względnego bezpieczeństwa (to samo dotyczy sytuacji, kiedy zapomnisz go wymienić). Nadal jesteś zabezpieczona.

Zobacz też:
 
Doładuj
Przeładuj