kobieta, ciało

Dla kogo plastyka intymna

Kosmetoginekologia to nowa dziedzina medycyny, która zajmuje się plastyką kobiecych narządów płciowych. Kiedy warto skorzystać z pomocy kosmetoginekologa.
kobieta, ciało
Lekarze praktykujący kosmetoginekologię zajmują się modelowaniem (odsysaniem i wypełnianiem) brzucha, nóg, piersi oraz bioder kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem wzgórka łonowego i narządów intymnych pań. Kosmetoginekologia pokrywa się więc w wielu obszarach z chirurgią plastyczną. „Zwykły” chirurg plastyczny może jednak mieć problemy z naprawianiem zniekształconych i niesprawnych wskutek przebytych porodów narządów rodnych. Wtedy niezbędna okaże się wizyta u kosmetoginekologa.

Gdy krocze jest źle zszyte...

Warto więc się do niego udać, gdy np. krocze jest źle zszyte po porodzie albo niezszyte wcale. Wówczas bowiem rana zarasta tkanką łączną, a to sprawia, że pochwa jest za szeroka, jej ścianki nie są wystarczająco elastyczne i nie stykają się ze sobą, śluzówka wysycha i pochwa robi się podatna na infekcje. To zaś znacząco obniża komfort współżycia – suchość czyni je po prostu bolesnym. Lekarz kosmetoginekolog pomoże także w sytuacji, gdy w pochwie jest nadmiar luzu, powodujący wypadanie członka podczas stosunku czy kiedy pojawi się wysiłkowe nietrzymanie moczu.


ZOBACZ TEŻ: Jak wrócić do sprawności po operacji narządów rodnych?

Redakcja poleca: Po porodzie warto wykonywać ćwiczenia, które poprawią odczucia podczas seksu - radzi seksuolog [WIDEO]
Chodzi o to, że mięśnie pochwy są osłabione i aby powróciły wcześniejsze doznania warto codziennie je poćwiczyć - mówi seksuolog dr Sylwia Jędrzejewska. Zobacz film, w którym seksuolog radzi, jak po porodzie odzyskać formę i poprawić jakość życia seksualnego.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy