GRY
 
 

Dla kogo plastyka intymna

Kosmetoginekologia to nowa dziedzina medycyny, która zajmuje się plastyką kobiecych narządów płciowych. Kiedy warto skorzystać z pomocy kosmetoginekologa.

kobieta, ciało
Lekarze praktykujący kosmetoginekologię zajmują się modelowaniem (odsysaniem i wypełnianiem) brzucha, nóg, piersi oraz bioder kobiet i mężczyzn, ze szczególnym uwzględnieniem wzgórka łonowego i narządów intymnych pań. Kosmetoginekologia pokrywa się więc w wielu obszarach z chirurgią plastyczną. „Zwykły” chirurg plastyczny może jednak mieć problemy z naprawianiem zniekształconych i niesprawnych wskutek przebytych porodów narządów rodnych. Wtedy niezbędna okaże się wizyta u kosmetoginekologa.

Gdy krocze jest źle zszyte...

Warto więc się do niego udać, gdy np. krocze jest źle zszyte po porodzie albo niezszyte wcale. Wówczas bowiem rana zarasta tkanką łączną, a to sprawia, że pochwa jest za szeroka, jej ścianki nie są wystarczająco elastyczne i nie stykają się ze sobą, śluzówka wysycha i pochwa robi się podatna na infekcje. To zaś znacząco obniża komfort współżycia – suchość czyni je po prostu bolesnym. Lekarz kosmetoginekolog pomoże także w sytuacji, gdy w pochwie jest nadmiar luzu, powodujący wypadanie członka podczas stosunku czy kiedy pojawi się wysiłkowe nietrzymanie moczu.


ZOBACZ TEŻ: Jak wrócić do sprawności po operacji narządów rodnych?

Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci