ciastolina, play-doh
fot. © womue - Fotolia.com

Play-Doh – nieskończenie wiele możliwości

Dobra zabawa z Play-Doh nigdy się nie kończy. Sprawdź, jak wiele inspiracji znajdziesz na akademia-playdoh.pl! Zapraszamy również przedszkola i rodziców do wzięcia udziału w Akademii Wyobraźni!
ciastolina, play-doh
fot. © womue - Fotolia.com
Ciastolina Play-Doh to niezwykły produkt. Łatwo się modeluje, dzięki czemu nawet dwuletnie maluchy mogą ulepić z niej, co tylko zapragną. Co ważne, masa jest bezpieczna i nawet po połknięciu nie zagraża zdrowiu dziecka. Zawiera wyłącznie naturalne, nietoksyczne składniki, ładnie pachnie, a bajeczne kolory zachęcają, aby coś z niej wyczarować. Zabawy z ciastoliną Play-Doh rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Wspaniałe zestawy inspirują i zachęcają do eksperymentowania z kształtami i barwami. Wystarczy użyć wyobraźni lub skorzystać z gotowca.

Baw się z Play-Doh

Nie wiesz, jak zachęcić dziecko do zabawy, co z nim ulepić? Na stronie Akademii Play-Doh znajdziesz wiele nietuzinkowych pomysłów na wykorzystanie ciastoliny. Dowiesz się, jak w prosty sposób ulepić koparkę lub jak przygotować smakowicie wyglądający tort. Czeka was mnóstwo zabawy i to nie tylko w domu...

Zobacz, jak mała Emilka robi z ciastoliny Króliczka:


Zobacz więcej pomysłów na zabawę z Play-doh

Interaktywna ciastolina

Wspaniałą zabawę z ciastoliną Play-Doh możesz teraz przenieść do wirtualnego świata, dzięki aplikacji Ciufcia.pl. Bohaterowie Play-Doh oprowadzą twoje dziecko po fascynującym świecie kolorów i kształtów. Ciekawe gry i zabawy pomogą rozwijać twórcze myślenie i zapewnią mnóstwo radości. Teraz twój maluch może bawić się z Play-Doh nawet wtedy, gdy nie macie przy sobie ciastoliny, np. w podróży. Wystarczy komputer, a magiczny świat wyobraźni znów stanie przed dzieckiem otworem. Twój mały artysta będzie miał też okazję wziąć udział w konkursie plastycznym.

Nauka przez zabawę z Play-Doh

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny, który ma na celu rozwijać pomysłowość i kreatywność dzieci już od najmłodszych lat. Każde przedszkole, które wyrazi chęć udziału w programie, otrzyma bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych. Dzięki nim nauczyciele wychowania przedszkolnego będą mogli poprowadzić warsztaty rozwijające zdolności plastyczne maluchów. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Karty z zadaniami, znajdujące się w zestawach edukacyjnych, zostały opracowane przez artystę i metodyka wychowania przedszkolnego. W każdym miesiącu opiekunowie przedszkoli będą mogli zgłosić wybrane prace dzieci na konkurs. W ramach programu Akademia Wyobraźni dzieci poznają różne techniki wykonywania prac i nauczą się, jak korzystać z przyrządów do modelowania ciastoliny. 
Po zakończeniu warsztatów rodzice nadal będą mogli wspierać zdolności plastyczne swoich pociech oraz utrwalać i rozwijać umiejętności zdobyte podczas zajęć w Akademii Wyobraźni. Wystarczy wejść na stronę Akademia Play-Doh, gdzie znajdują się materiały dydaktyczne, dzięki którym twój maluch będzie uczył się przez zabawę. Co miesiąc każdy rodzic będzie mógł także zgłosić pracę swojego dziecka na konkurs. 
Dzięki Akademii Wyobraźni Play-Doh rodzice i opiekunowie dzieci w przedszkolu będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe pomysły na wykorzystanie ciastoliny. Wszystkie proponowane zabawy wspomogą rozwój kreatywności, wyobraźni i małej motoryki dzieci. 
 
III edycja akcji Play-Doh rozpoczyna się już we wrześniu!
Więcej o „Akademii Wyobraźni Play-Doh” możecie przeczytać na stronie: 
Codziennie nowych inspiracji dostarczy również profil Play-Doh na facebooku:
 


UWAGA: Przy zakupie w polu komentarza wpisz hasło: babyonline
A Ty, co dziś ulepisz?
 
 

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy