GRY
 
 

PLAŻA W SERCU TORUNIA

Muzeum Etnograficzne zaprasza rodziny z dziećmi na imprezy z cyklu Etniczek – letniczek.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu
W każdą środę lipca i sierpnia o godz. 12.00 Dzieciom w wieku szkolnym proponujemy działania plastyczne i umuzykalniające w scenerii muzealnych wystaw, poznawanie baśni i legend ludowych oraz ciekawostki etnograficzne dla każdego, kto spędza wakacje w mieście.
Wstęp wolny.

W każdy wakacyjny czwartek o godz. 16.00
zapraszamy natomiast na cykl interaktywnych spotkań z etnografią, popularyzujących wiedzę na tematy ważne dla każdego. Plażowy savoir-vivre, Wiejskie zaloty, W co się bawić, Na różne chorób przypadki, Śmierć oswojona… to tylko niektóre z czwartkowych propozycji. Najbliższy Etnoczwartek już 14 lipca.
Wstęp: 5 zł. - norm., 3 zł. - ulg., 10 zł. – rodzinny.
Bilety dostępne w przedsprzedaży. Ilość miejsc ograniczona.

PLAŻA W SERCU TORUNIA
Marzysz o wakacjach nad morzem, a urlop dopiero przed tobą. Przyjechałeś na wakacje do Torunia zamiast wybrać nadmorski kurort lub mazurski camping. Najbliższe czwartkowe popołudnie możesz jednak spędzić na plaży nie ruszając się z naszego miasta. Nie wierzysz? Przyjdź na Etnoczwartek do Muzeum Etnograficznego. 

Czy wiesz, że wypoczynek na plaży to „wynalazek” początku XIX wieku? Czy chciałbyś żyć w czasach gdy opalenizna była świadectwem niskiego pochodzenia? Czy wiesz co to jest wóz kąpielowy? Jak wyglądała piżama plażowa? Co można było zdjąć z siebie na plaży 100 lat temu, nie budząc zgorszenia? Na najbliższym Etnoczwartku, który odbędzie się na wystawie Po słońce i wodę. Moda i obyczaje plażowe będzie można się przekonać, że plażowy savoir-vivre był i jest kluczową częścią wypoczynku nad wodą. Zanim więc sam ruszysz „do wód”, poznaj z nami wakacyjną etykietę! 

Etnoczwartek: Plażowy savoir-vivre.
14 lipca (czwartek), godz. 16.00, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Arsenał.
Wstęp: 5 zł. - norm., 3 zł. - ulg., 10 zł. – rodzinny.
Bilety dostępne w przedsprzedaży. Ilość miejsc ograniczona.


Więcej informacji na stronie »
 
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj