GRY
 
 

Co zrobić, by urodzić dziewczynkę?

Czy można w jakikolwiek sposób wpłynąć na płeć dziecka? Odpowiedział prof. Włodzimierz Fijałkowski, ginekolog położnik.

Konsultacja: prof. Włodzimierz Fijałkowski
kobieta i mężczyzna, para
fot. Fotolia
Czy to prawda, że stosując odpowiednią dietę, można wpłynąć na płeć mającego się urodzić dziecka? Moja koleżanka jadła dużo kwaśnych i ostrych potraw i urodziła chłopczyka. Może gdybym jadła słodycze, miałabym dziewczynkę? Zuzanna z Katowic

Byłbym ostrożny, co do orzekania o ewentualnym wpływie diety czy niektórych potraw na płeć dziecka, które ma być poczęte. Mogę jedynie powiedzieć, że nie trafiłem na żadne poważne doniesienia w tej sprawie.

Cykl a płeć dziecka

Natomiast nie ulega wątpliwości, że sporo zależy od tego, w jakim momencie cyklu dochodzi do stosunku seksualnego. Jeśli:
  • na początku wydzielania śluzu płodnego (ale nie wcześniej niż na trzy dni przed jego zanikiem), to częściej prowadzi do poczęcia dziecka płci żeńskiej
  • w dniu szczytowego objawu śluzu lub tuż po jego szczycie, to częściej rodzi się syn.
ZOBACZ TEŻ:  sposoby na płeć dziecka
Redakcja poleca: Co to jest kalkulator BMI - opowiada dietetyk
Co to jest kalkulator BMI - wyjaśnia Julia Jaskowska, dietetyk z FertiMedica. Dlaczego warto kontrolować wskaźnik masy ciała planując zajście w ciążę, czy chcąc schudnąć po urodzeniu dziecka.
prof. Włodzimierz Fijałkowski
Konsultacja: prof. Włodzimierz Fijałkowski

Był lekarzem ginekologiem-położnikiem, twórcą polskiego modelu szkoły rodzenia. W swojej pracy naukowej zajmował się m.in. promocją porodu naturalnego.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj