kobieta i mężczyzna, para
fot. Fotolia

Co zrobić, by urodzić dziewczynkę?

Czy można w jakikolwiek sposób wpłynąć na płeć dziecka? Odpowiedział prof. Włodzimierz Fijałkowski, ginekolog położnik.
Konsultacja: prof. Włodzimierz Fijałkowski
kobieta i mężczyzna, para
fot. Fotolia
Czy to prawda, że stosując odpowiednią dietę, można wpłynąć na płeć mającego się urodzić dziecka? Moja koleżanka jadła dużo kwaśnych i ostrych potraw i urodziła chłopczyka. Może gdybym jadła słodycze, miałabym dziewczynkę? Zuzanna z Katowic

Byłbym ostrożny, co do orzekania o ewentualnym wpływie diety czy niektórych potraw na płeć dziecka, które ma być poczęte. Mogę jedynie powiedzieć, że nie trafiłem na żadne poważne doniesienia w tej sprawie.

Cykl a płeć dziecka

Natomiast nie ulega wątpliwości, że sporo zależy od tego, w jakim momencie cyklu dochodzi do stosunku seksualnego. Jeśli:
  • na początku wydzielania śluzu płodnego (ale nie wcześniej niż na trzy dni przed jego zanikiem), to częściej prowadzi do poczęcia dziecka płci żeńskiej
  • w dniu szczytowego objawu śluzu lub tuż po jego szczycie, to częściej rodzi się syn.
ZOBACZ TEŻ:  sposoby na płeć dziecka
Redakcja poleca: Zrób badania genetyczne jeszcze przed ciążą - VIDEO
Eksperci zachęcają, by jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić sobie badania genetyczne. Dzięki nim można zawczasu zmodyfikować swoją dietę, poprawić kondycję organizmu i... zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych u dziecka.
prof. Włodzimierz Fijałkowski
Konsultacja: prof. Włodzimierz Fijałkowski

Był lekarzem ginekologiem-położnikiem, twórcą polskiego modelu szkoły rodzenia. W swojej pracy naukowej zajmował się m.in. promocją porodu naturalnego.

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy