para, związek

Plemniki potrzebują seksu! Najlepiej codziennie

Nieprawdą jest to, że im rzadziej się kochacie, tym plemniki są liczniejsze i sprytniejsze. W najlepszej kondycji są plemniki u mężczyzn, którzy współżyją codziennie.
para, związek

Często kondycja plemników ma wpływ na to, czy para zajdzie w ciążę. Jednak myślenie, że ograniczenie współżycia poprawi ich sprawność, jakość i liczebność (od czego zależy ilość i jakość plemników), jest błędne. Wiele par, które bez skutku starają się o dziecko, robi tak w nadziei, że rzadsze kontakty seksualne pomogą im zajść w ciążę.

Z badań australijskich naukowców wynika, że abstynencja seksualna przynosi wręcz odwrotny skutek. Po porównaniu próbek nasienia okazało się, że w najlepszej kondycji są plemniki u mężczyzn, którzy współżyją codziennie. Unikanie zaś (nawet przez trzy dni) seksu obniża jakość nasienia.

Sprawdź, co to jest i jak może pomóc coaching płodności

Co jeszcze może utrudnić zajście w ciążę

  • Duża nadwaga i niedowaga. Ilość tkanki tłuszczowej wpływa bowiem na gospodarkę hormonalną.
  • Brak cierpliwości. Nie licz, że zajdziesz w ciążę od razu. Na problemy z płodnością może wskazywać dopiero rok regularnych, ale bezowocnych starań o dziecko.
  • Panika (nerwówka nie służy zajściu w ciążę). Jeśli podejrzewasz, że ty lub twój partner macie problemy z płodnością (niepłodność to problem obojga partnerów), idźcie do lekarza. W większości przypadków medycyna potrafi pomóc.
Czytaj, jak poprawić męską płodność.
Redakcja poleca: Trudne rozmowy o męskiej niepłodności - film
Niepłodność często mylona jest z impotencją lub obniżonym libido. Między innymi dlatego niektórzy mężczyźni źle znoszą informację o tym, że mają jakieś kłopoty z płodnością i niechętnie podejmują próby leczenia. Czy można to zmienić?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy