GRY
 
 

Kiedy zajdę w ciążę? Jak rozpoznać owulację?

Płodne dni cyklu mają znaczenie, gdy chcesz zajść w ciążę. Jesteś zdrowa, masz regularne 28-dniowe cykle, a od kilku miesięcy nie udaje ci się zajść w ciążę? Sprawdź, czy na pewno wiesz, kiedy masz najbardziej płodne dni.

fot. Edipresse
Starasz się o dziecko od ponad pół roku, ale bezskutecznie. Nie wiesz, co robicie źle. Być może problem leży w trudności rozpoznania momentu owulacji? Jak sprawdzić kiedy są dni płodne? Czy to może już świadczyć o niepłodności?

Pół roku starań o dziecko to za mało!

Kilkumiesięczne starania to za mało, by mówić o niepłodności. Dopiero po roku regularnego współżycia bez stosowania metod ograniczających płodność lekarz najprawdopodobniej zleci parze wykonanie specjalistycznych badań na niepłodność.
Redakcja poleca: 8 zaskakujących (i zabawnych!) faktów o dniach płodnych [WIDEO]
Wiesz, kiedy masz jajeczkowanie, wiesz, że podczas dni płodnych zmienia się temperatura ciała, ale tego nie wiesz na pewno! Daj się zaskoczyć tym faktom o owulacji!

Kiedy najłatwiej zajść w ciążę?

Podczas trwającego 28 dni cyklu miesięcznego owulacja następuje ok. 14 dni przed miesiączką. Dni płodne przypadają wówczas mniej więcej pomiędzy 9. a 15. dniem cyklu.

Aby zorientować się, kiedy pojawia się owulacja, można posłużyć się dostępnymi w aptekach testami owulacyjnymi lub komputerem cyklu. Uważnie obserwuj siebie. Samodzielne kontrolowanie cyklu polega m.in. na codziennym pomiarze porannej temperatury ciała i sprawdzaniu śluzu pochwowego, który w dniach płodnych przypomina białko jaja kurzego.

Zobacz też: Jak wygląda owulacja na filmie?
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Więcej o staraniach

Warto wiedzieć