Pluszaki w wielkopolskich karetkach ratują dzieciom życie
fot. Fotolia

Nie uwierzysz, co ratuje dzieciom życie. Nowy sprzęt pogotowia podbił nasze serca!

Nowe wyposażenie wielkopolskich karetek podbiło nasze serca. Sprawdź, co pomaga ratować życie maluchów!
Hanna Szczesiak
Pluszaki w wielkopolskich karetkach ratują dzieciom życie
fot. Fotolia
Każda mama wie, że wizyta u lekarza jest dla dziecka stresującym przeżyciem. Ratownicy medyczni w karetkach pogotowia, którzy każdego dnia ratują dziesiątki dzieci, mają trudne zadanie: niełatwo zbadać lub opatrzyć rannego malucha. W Wielkopolsce mają na to sposób: do karetek trafiło 300 pluszaków, które mają odwrócić uwagę dzieci od nieprzyjemnych zabiegów i pomóc im się uspokoić.

Pluszaki ratują dzieci

"Dziecko się często broni, nie pozwala się zbadać, albo żeby zrobić mu zastrzyk. Nie pomagają zapewnienia, że to nie będzie bolało. Taki miś okazuje się pomocny. Dziecko zaczyna się nim interesować, co odwraca jego uwagę od tego, że my podajemy mu lek drogą dożylną czy domięśniową" – przyznał w rozmowie z Radiem ESKA Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

To nie pierwszy raz, kiedy pluszowe misie będą wsparciem dla maluchów w trudnych sytuacjach. Studentka Politechniki Poznańskiej zorganizowała akcję "I Twój miś może zostać ratownikiem", podczas której zebrała ponad 4500 pluszaków. 1500 maskotek trafiło do jednostek straży pożarnej. Strażacy mają przekazywać je maluchom podczas akcji ratunkowych.

Według nas to fantastyczny pomysł – każda mama wie, że czasem jedynie ukochana maskotka potrafi uspokoić i pocieszyć malca. Mamy nadzieję, że wkrótce pluszaki będą dostępne w karetkach w całej Polsce. Słyszałyście o podobnych akcjach w waszych miastach?

Czytaj także: Kultowe misie: którego lubisz najbardziej?

źródło: poznań.eska.pl
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy