Śmierć dziecka
fot. AdobeStock

Pluszowy miś udusił śpiącą dziewczynkę. Zrozpaczona mama ostrzega innych rodziców!

18-miesieczne dziecko straciło życie przez zabawkę. Matka uważa, że małe Connie zmarła przez jej głupotę. Teraz ostrzega innych rodziców i ma nadzieję, że nikogo więcej nie spotka taka tragedia.
Dominika Bielas
Śmierć dziecka
fot. AdobeStock
Bez wątpienia każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Niestety czasem rodzice robią coś, co zamiast ochronić maluszka... stwarza śmiertelne zagrożenie. Przekonali się o tym rodzice 18-miesiecznej Connie.

Tragiczny wypadek

Mama malutkiej Connie, Dexy Leigh Walsh chciała zabezpieczyć dziecko podczas snu. By dziewczynka nie wpadła z łóżka, ułożyła pluszaki. Niestety nie spełniły swojej funkcji. Gdy Dexy weszła rano do pokoju swoich dwóch córek, najmłodsza była już martwa. Okazało się, że w nocy metrowy pluszak przygniótł dziecko, a dziewczynka się udusiła. Ratownicy medyczni nie byli w stanie uratować maluszka. Kobieta postanowiła ostrzec innych rodziców: - Gdybym zabrała wszystkie pluszowe zabawki, być może Connie spadłaby z łóżka, może złamałaby rękę, ale nadal byłaby z nami - napisała na swoim Facebooku. - Pragnę, by każdy rodzic się o tym dowiedział i był świadomy tego, co może się wydarzyć.

Kobieta nie może sobie darować, uważa, że jej córeczka zmarła przez jej głupotę. Od śmierci dziewczynki minął już miesiąc, a Dexy zdecydowała się publicznie opowiedzieć o sprawie, aby przestrzec innych rodziców. Założyła specjalną stronę na Facebooku i zamieszcza tam wiele postów. Ma nadzieję, że ocalą one życie innego dziecka.
 
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

Jak właściwie zadbać o bezpieczny sen maluszka?

Wiele osób skrytykowało kobietę za to, że tak małe dziecko spało w „dorosłym łóżku”. Tymczasem wcale nie musi być to niebezpieczne, o ile dobrze przygotuje się miejsce do spania. Jeśli maluszek nie śpi w niemowlęcym łóżku, warto zakupić łóżko dla dzieci ze specjalnymi poręczami, które nie stwarzają zagrożenia, a chronią przed upadkiem. Jeśli jednak chcesz lub musisz położyć spać dziecko w normalnym łóżku (np. podczas podróży), musisz zadbać o kilka rzeczy:
  1. Sprawdź ustawienie łóżka. Powinno ono stać tak, by materac stykał się ze ścianą, w razie potrzeby dosuń łóżko do ściany.
  2. Sprawdź materac, powinien być sprężysty i pod żadnym pozorem nie może to być miękka gąbka.
  3. Jeśli w łóżku są nierówności lub szczeliny, dokładnie je wypełnij kocem, lub ręcznikiem, ale pamiętaj, by powierzchnia była zupełnie gładka i przykryta prześcieradłem.
  4. Najlepiej, by prześcieradło było na gumkę dobrze naciągnięte tak, by nie maiło szansy się zwinąć.
  5. Niemowlęta nie potrzebują kołderki. Wystarczający i najbezpieczniejszy jest kocyk.
  6. Unikaj puszystych kocyków, lepiej ubrać cieplej dziecko, jeśli boisz się, że zmarznie.
  7. Do łóżka nie kładź poduszek, pluszowych zabawek i innych przedmiotów, które mogłyby utrudnić oddychanie.
  8. Zabezpiecz krawędź łóżka najlepiej doczepianą poręczą.
  9. Jeśli zamierzasz spać w łóżku z dzieckiem pamiętaj, że malec nie może spać między rodzicami, a od zabezpieczonej krawędzi pod swoim własnym kocykiem. Nigdy nie spij w jednym łóżku z dzieckiem, jeśli piłaś alkohol.
Źródło: thecourier.co.uk, Facebook

Tydzień z nagrodami na MamoToJa.pl! Codziennie nowy konkurs! Sprawdź, klikając w grafikę:Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy