GRY
 
 

Jak wybrać płyn do kąpieli dla niemowlęcia

Nie musisz mieć baterii kosmetyków, by umyć maluszka od czubka głowy po różowiutkie pięty. Wystarczy jeden preparat. Ale nie pierwszy lepszy.

płyn do kąpieli, kaczuszka
fot. Panthermedia
Dla rodziców z niewielkim stażem kąpanie niemowlęcia i mycie mu główki jest sporym przeżyciem nawet bez konieczności sięgania po śliskie mydło i co raz to nowe buteleczki. Na szczęście na rynku jest coraz więcej płynów do kąpieli, które nie tylko ułatwiają, ale i umilają wieczorną kąpiel. Przeczytaj, na co zwracać uwagę podczas wybierania płynu dla malca.

Zapach

Powinien być bardzo delikatny i przyjemny. Może także nie być go wcale.
Redakcja poleca: Jak kąpać niemowlę - film
Jak często kąpać niemowlę, jaką temperaturę powinna mieć woda do kąpieli i w jaki sposób myć buzię dziecka?

Pojemność

Opakowania są bardzo różne, czasem mają takie kształty, że właściwie nie wiadomo, ile płynu jest wewnątrz. Dlatego zwracaj uwagę na podaną w mililitrach pojemność. Może się okazać, że droższy płyn tak naprawdę kosztuje mniej niż ten z niższej półki.

Skład

Zawsze go sprawdzaj. Jeżeli malec będzie miał objawy uczulenia, będziesz mogła wyśledzić winowajcę i unikać go w przyszłości.

Dozownik

Najwygodniejsze są te, które można „obsłużyć” jedną ręką, np. w pompce albo z zakrętką wyposażoną w klapkę –zatyczkę. Drugą będziesz miała zajętą podtrzymywaniem śliskiego, zanurzonego w wodzie smyka.

Etykieta

Nie daj się zwieść kolorowym opakowaniom. Koniecznie zwróć uwagę na to, czy płyn, na który się zdecydowałaś, jest odpowiedni do wieku malca. Korzystanie z kosmetyków dla dorosłych nie wchodzi oczywiście w grę (nie nadają się dla dzieci), ale warto także wiedzieć, że nie każdy kosmetyk dla niemowląt można stosować od pierwszych dni życia.

Atesty

Najlepiej wybieraj kosmetyki, które otrzymały atest Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka.

Konsystencja

Jedni lubią kosmetyki w płynie, inni w żelu. Wybierz taki, jaki ci bardziej odpowiada. Niektórzy rodzice lubią korzystać z kosmetyków typu 3 w 1, tzn. takich, które są szamponem, płynem do kąpieli i zarazem płynem do mycia (a więc takim, który można stosować bezpośrednio na skórę).

Pamiętaj! Nawet najlepszy kosmetyk może uczulać, dlatego jeśli zauważysz coś niepokojącego, np. zaczerwienienie, wysypkę, zmień go na inny.

Przeczytaj także: Wysypka u niemowlęcia: to nie musi być alergia
Mydła i żele pod prysznic dla dziecka - TOP 5 według użytkowników serwisu Bangla.babyonline.pl
Mimi, Emulsja do Mycia Ciała i Włosów dla Noworodków, Niemowląt, Dzieci (średnia ocena: 4,93, liczba opinii: 38)
Atoperal Baby, Pianka do mycia (średnia ocena: 4,74, liczba opinii: 19)
Baby, Łagodne Mydło Pielęgnujące (średnia ocena: 4,58, liczba opinii: 19)
Pharmaceris B Baby, Żel delikatny do mycia ciała i głowy dla dzieci (średnia ocena: 4,57, liczba opinii: 14)
Mydło Johnsons' Baby - różne rodzaje (średnia ocena: 4,55, liczba opinii: 19)
Doładuj
Przeładuj