GRY
 
 

500+ dla rodzin z jednym dzieckiem! Projekt zmian czy pusta obietnica?

Była premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że PO przygotowuje projekt zmian dotyczących programu Rodzina 500 Plus. Czy te zmiany mają szanse wejść w życie?

PO chce zmian w programie 500+
fot. Fotolia
Politycy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że przygotują projekt zmian w programie Rodzina 500 Plus. PO chce zmienić sposób przyznawania środków, a także zapewnić wsparcie dzieciom z domów dziecka i dzieciom urodzonym jako pierwszym.

Zmiany w programie 500+?

Jacek Sasin, poseł PiS i szef sejmowej komisji finansów publicznych, zaapelował do liderów PO, aby przedstawili oficjalne stanowisko Platformy w kwestii programu Rodzina 500 Plus. Jego zdaniem, w wypowiedziach Platformy jest zbyt wiele sprzeczności i nieszczerych informacji. Na odpowiedź PO nie trzeba było długo czekać.

Ewa Kopacz zapytana o wypowiedź posła PiS zapewniła, że PO nie chce zabierać Polakom programu 500+. "Trzeba więc sobie odpowiedzieć na pytanie, jak te pieniądze racjonalnie kierować, dedykować wszystkim tym, którzy w sposób szczególny potrzebują tego wsparcia ze strony państwa. Każdego roku przybywa w Polsce 400 tys. dzieci. I niech ich się rodzi jak najwięcej, i niech rzeczywiście wsparcie dla rodziny ze strony rządu będzie jak najbardziej racjonalne, mieszczące się oczywiście w granicach możliwości finansowych" – powiedziała była premier.

Zobacz także: Matki Polki się starzeją
Redakcja poleca: Mamy rezygnują z pracy. Czy to efekt programu Rodzina 500+?
Eksperci rynku pracy przyznają, że coraz więcej kobiet korzystających z programu Rodzina 500+ woli zostać z dziećmi w domu, niż pracować za kwotę podobną do świadczenia przy dwójce lub trójce dzieci.

500+ wzbudza kontrowersje

Projekt Rodzina 500 Plus wzbudza kontrowersje już do samego początku. Próg dochodowy dla rodzin z jednym dzieckiem, brak wsparcia dla samotnych matek i dzieci z domów dziecka, sposób, w jaki rodzice wykorzystują świadczenia – wszystko to budzi wątpliwości i rodzi kolejne pytania dotyczące programu.

Wielu rodziców nie zastanawia się jednak, skąd rząd bierze pieniądze na wypłaty 500+ czy na co inni rodzice wydają otrzymane pieniądze. Dla większości 500+ to dodatkowe pieniądze, dzięki którym poprawiła się ich sytuacja materialna i jakość życia ich rodzin.

Czy według was są jakiekolwiek szanse na zmiany w programie 500+?

Czytaj także: Od 1 października zmiany w 500+!

źródło: tvn24bis.pl
Doładuj
Przeładuj