Po czym poznać łagodny kosmetyk? [LIVECZAT Z EKSPERTEM]

Co w składzie kosmetyku musi się znajdować, a czego nie powinno tam być, abyśmy mogli mówić, że kosmetyk jest bezpieczny? To jedno z wielu pytań dotyczących składu kosmetyków, na które podczas liveczatu na profilu Fb „MamoToJa” odpowiedziała dr Magdalena Sikora, naukowiec, wykładowca Politechniki Łódzkiej na kierunku Technologia Kosmetyków.

Kosmetyki dla najmłodszych

„To kosmetyki specjalnej troski” jak żartobliwie określiła je dr Magdalena Sikora. „Jeżeli chodzi o zawartość, to muszą być – oprócz wody, która jest głównym nośnikiem wszystkich składników – surfaktanty, czyli surowce pełniące funkcję myjącą. I to one muszą być łagodne.” Dr sikora wyjaśniła, że łagodne kosmetyki mają możliwość bardzo szybko przekształcić się w micele. „Im związek szybciej przekształca się w micele, tym łagodniej pielęgnuje naszą skórę”.

Konserwanty są dobre

Jak podkreśliła dr Sikora, konserwanty są niezbędnym elementem jeżeli chodzi o zabezpieczenie czystości kosmetyków. „Samą wodą nie umyjemy skóry. Woda jest ważnym elementem składowym w procesie mycia, jednak niezbędne są łagodne surfaktanty, które skórę oczyszczą z zanieczyszczeń.” Dr Sikora wyjaśniła także jak czytać etykiety kosmetyków oraz dlaczego ich kolejność i ilość jest ważna.

Zapraszamy na nasz Fanpage MamoToJa na kolejne spotkania z ekspertami Internetowej Szkoły Rodzenia.
 

Internetowa Szkoła Rodzenia mamotoja.pl
 
Materiał powstał we współpracy z marką Johnson’s  

 

Doładuj
Przeładuj